Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdańsk: Zabił pracownika wózkiem widłowym, bo ten chciał zaległą wypłatę

Szokujące ustalenia gdańskiej prokuratury. 49-letni mężczyzna celowo wjechał wózkiem widłowym w swojego byłego pracownika, który upomniał się o zaległe wynagrodzenie. 37-latek, który doznał ran zmiażdżeniowych, zmarł w wyniku wstrząsu urazowego.
wózek widłowy

Autor: Pixabay

15 kwietnia w Gdańsku w jednak z hal produkcyjnych przy ul. Przetocznej doszło, jak początkowo wszyscy sądzili, do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego zginął 37-letni mężczyzna. Obywatel Gruzji zmarł w wyniku odniesionych ran po tym, jak najechał na niego wózek widłowy.

Jednak w trakcie ustaleń prokuratury, m.in. w oparciu o zapis monitoringu, okazało się, że wcale nie był to nieszczęśliwy wypadek, a celowe działanie kierującego wózkiem widłowym 49-latka. Co się wydarzyło? Do swojego byłego pracodawcy zgłosił się 37-letni Gruzin i upomniał się o wypłatę zaległego wynagrodzenia. Między mężczyznami doszło do kłótni.  Na podstawie zapisu monitoringu, który przeanalizowali prokuratorzy okazało się, że 49-latek wsiadł do wózka widłowego i wjechał w 37-latka, przyciskając go do elementu konstrukcji hali. Pokrzywdzony doznał rozległego urazu zmiażdżeniowego i zmarł. Przyczyną jego zgonu był wstrząs urazowy.

W oparciu o zebrany materiał dowodowy, 49-letniemu operatorowi podnośnika, przedstawiony został, zagrożony karą nawet dożywotniego więzienia, zarzut  popełnienia przestępstwa zabójstwa w zamiarze ewentualnym. Oskarżony nie przyznał się do winy. Został tymczasowo aresztowany. 

- Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zrzuconego czynu. Odpowiadając na pytania prokuratora złożył wyjaśnienia pozostające w sprzeczności z materiałem dowodowym – mówi Grażyna Wawryniuk,  rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Pierwsze o wynikach ustaleń prokuratury poinformowało Radio Gdańsk.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Edziu 23.04.2024 08:28
Teraz powinni zgłosić się wszyscy oszukani i pobici przez tego typa!

Reklama
Reklama
Reklama