Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Groźny pożar pod Bytowem! Spłonęło około 50 kur i kaczek

Przez ponad 5 godzin 11 zastępów straży pożarnej gasiło pożar w zabudowaniach jednego z gospodarstw w Rekowie koło Bytowa. Ogień wybuchł w poniedziałek, 13 maja. Straty oszacowano na około 400 tys. zł. Oprócz maszyn, które znajdowały się w budynkach gospodarczych, spłonęło także około 50 kur i kaczek.
pożar stodoły, Rekowo

Autor: KP PSP Bytów

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Rekowo otrzymał w poniedziałek, 13 maja kilka minut po godz. 1.00.

Rekowo: Pożar stodoły! Straty oszacowano na około 400 tys. zł

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że palą się dwa budynki gospodarcze oraz ściana szczytowa budynku mieszkalnego – informuje bryg. Krzysztof Rychter, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. – Kiedy jednostki dotarły na miejsce pożaru, ten znajdował się już w zaawansowanej fazie.

Akcję trzeba było prowadzić dwutorowo. Strażacy gasili płonące zabudowania gospodarcze i jednocześnie zapobiegali przeniesieniu się ognia na pobliski budynek mieszkalny.

pożar stodoły, Rekowo
W Rekowie spaliła się stodoła. Straty oszacowano na około 400 tys. zł (fot. KP PSP Bytów)

– Zaopatrzenie wodne odbywało się z pobliskiego jeziora oraz hydrantów – mówi bryg. Krzysztof Rychter. – Straty oszacowano na 400 tys. złotych. Czas trwania interwencji to 5 godzin i 35 minut.

W działaniach udział brały: 6 zastępów PSP, 5 zastępów OSP z jednostek: OSP Płotowo, OSP Studzienice, OSP Niezabyszewo, OSP Sierzno, OSP Ugoszcz, strażacy z OSP Rekowo oraz policja.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama