Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Burmistrz Sztumu pobiegnie w sztafecie z ogniem olimpijskim!

Bartosz Mazerski, burmistrz Sztumu, na początku lipca wybiera się z grupą miejscowych samorządowców do Francji, na zaproszenie samorządu Val de Reuil, miasta partnerskiego Sztumu. W tym czasie region Normandii pokonywać będzie sztafeta z olimpijskim ogniem, zmierzającym do Paryża, miejsca tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. Bartosz Mazerski znajdzie się w gronie tych, którzy pobiegną z olimpijskim zniczem!
Bartosz Mazerski, Sztum
Bartosz Mazerski na mecie Marathon Seine-Eure we Francji. Z prawej Marc-Antoine Jamet, mer Val de Reuil

Autor: Archiwum Bartosza Mazerskiego

Val de Reuil to niewielkie miasto w departamencie Eure w regionie Normandia. Od kilkunastu lat utrzymuje partnerskie kontakty ze Sztumem. Oba miasta są podobnej wielkości, bardzo silnym elementem wspólnym jest sport. Sztumscy biegacze systematycznie startują w Marathon Seine-Eure we Francji, francuscy sportowcy odwiedzają Powiśle, by wystartować w Sztumskim Biegu Solidarności. Ostatni taki bieg odbył się 3 maja, w rywalizacji biegowej i marszu nordic walking pojawiło się blisko 20 osób z Val de Reuil, wśród nich Mokhtar Benhari, były mistrz Europy w biegach przełajowych. 

Bartosz Mazerski pobiegnie z ogniem olimpijskim

Już w trakcie Sztumskiego Międzynarodowego Biegu Solidarności udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że burmistrz Sztumu Bartosz Mazerski może się znaleźć w składzie olimpijskiej sztafety, kiedy pokonywać będzie departament Eure. Poproszono wtedy nas o zachowanie dyskrecji, teraz możemy to już potwierdzić. 4 lipca wyjedzie do Francji grupa sztumskich samorządowców, na czele z burmistrzem Mazerskim. 6 lipca ma pobiec w składzie olimpijskiej sztafety.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Fryderyk dla dzieci ze Sztumu! Śpiewały z Czesławem Mozilem

- Choćby kilkadziesiąt metrów, a będzie to dla mnie ogromne przeżycie. Przez całą sportową karierę marzyłem o igrzyskach olimpijskich. Startu w olimpiadzie nie udało się osiągnąć, ale taki udział w realizacji idei olimpijskiej będzie dla mnie wręcz niezapomniany - mówi Bartosz Mazerski.

Nowy burmistrz Sztumu - zdobył swój mandat w ostatnich wyborach - jest jak dotąd z pewnością bardziej znany za sprawą sukcesów sportowych niż pracy samorządowej. Znakomity biegacz - wychowanek swojego ojca Ryszarda, odnosił wiele sukcesów w zawodach na bieżni, w hali oraz biegach terenowych. W swoim dorobku ma ukończenie biegów maratońskich na wszystkich kontynentach świata. Notabene maraton na Antarktydzie wygrał! Zdobywał medale w barwach narodowych na wielu zawodach masters. Doskonale jest znany także w Val de Reuil - kiedy pierwszy raz pobiegł w Marathon Seine-Eure, od razu w nim triumfował. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego, trener lekkoatletyki, od kilkunastu lat podjął pracę w samorządzie lokalnym. Najpierw jako radny, potem został zastępcą Leszka Tabora, długoletniego burmistrza Sztumu, notabene również doskonałego biegacza.

Olimpijski ogień rozniecono w greckiej Olimpii 17 kwietnia, na 100 dni przed inauguracją Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. 8 maja znicz olimpijski dotarł do Francji, w drodze do Paryża pokonać ma cały kraj, niesiony przez ponad 11 tysięcy osób. Nie mamy wiadomości o Polakach, którzy dostąpią zaszczytu udziału w olimpijskiej sztafecie. Z pewnością tacy będą - wszak na terenie Francji mieszkają dziesiątki tysięcy ludzi polskiego pochodzenia. No i z pewnością będzie tam burmistrz Sztumu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama