Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przemysław Sztandera odwołany. Będzie nowy prezes PSSE

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie miała nowego prezesa. Z funkcji tej odwołany został bowiem Przemysław Sztandera. Znamy natomiast nowego wiceprezesa PSSE. Został im wieloletni wójt gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol. Co ciekawe, funkcji członka zarządu Strefy nie zdążyła objąć była wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka – Spychała, bowiem wygrała inny konkurs, na stanowisko wiceprezeski Portu Gdynia, i z pracy w PSSE zrezygnowała.
Przemysław Sztandera
Przemysław Sztandera został odwołany z funkcji prezes PSSE

Autor: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Pod koniec zeszłego tygodnia Rada Nadzorcza Spółki Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podjęła uchwałę o odwołaniu Przemysława Sztandery z funkcji prezesa zarządu oraz rozpoczęcia postępowania kwalifikacyjnego na to stanowisko. Przemysław Sztandera prezesem PSSE był od grudnia 2018 roku. Nazwisko jego następcy poznamy najwcześniej w drugiej połowie czerwca, bowiem do 10.06 kandydaci mogą składać swoje zgłoszenia, a kilka dni później rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne. 

Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odwołany

Poznaliśmy za to nowych członków zarządu, którzy zostali wyłonieni w ramach postępowań kwalifikacyjnych ogłoszonych i rozpoczętych 19 kwietnia. Uchwałą Rady Nadzorczej wiceprezesem PSSE został Błażej Konkol, a członkiem zarządu Katarzyna Gruszecka-Spychała, a więc do niedawna wiceprezydent Gdyni. Jednak jak wczoraj pisaliśmy, Katarzyna Gruszecka-Spychała wystartowała również w innym konkursie - na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansów i zarządzania Aktywami spółki Zarząd Morskiego Portu Gdynia. To stanowisko obejmie 5 czerwca. Dlatego była już wiceprezydent Gdyni zrezygnowała z funkcji członka zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zanim jeszcze zaczęła tę pracę. 

- Oba postępowania kwalifikacyjne – do zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz na wiceprezesa Zarządu Morskiego Portu Gdynia toczyły się niemalże jednocześnie. Nie zdążyłam więc objąć funkcji członka zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, bo chwilę później, w momencie powierzenia mi stanowiska wiceprezeski w Porcie Gdynia, natychmiast złożyłam rezygnację z funkcji członka zarządu w PSSE – potwierdza w rozmowie z "Zawsze Pomorze" Katarzyna Gruszecka – Spychała.

Również Rada Nadzorcza PSSE podkreśla, że obecnie zarząd tej spółki reprezentuje Błażej Konkol, pełniący jednocześnie funkcję wiceprezesa. Konkol z wykształcenia jest ekonomistą. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, a przez 25 lat, od 1999 do 2024 pełnił funkcję wójta gminy Trąbki Wielkie. Od 2005 roku pełni także funkcję Prezesa Związku Gmin Pomorskich. Jest także wiceprezesem Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Leon 04.06.2024 13:08
W Porcie lepiej płacą niż w PSSE :)

absmak... 28.05.2024 21:31
Inaczej tego bezczela nie da się określić...

Reklama
Reklama
Reklama