Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Utrudnienia na obwodnicy Trójmiasta! Czasowe zamknięcia jezdni

Kierowcy we wtorek, 18 czerwca musieli zmagać się z dużymi utrudnieniami na obwodnicy Trójmiasta. Korek, który utworzył się już rano, miał długość około 8 kilometrów. Kolejny zator utworzył się około godz. 16. W najbliższych dniach odbędą się kolejne prace remontowe na S6 i S7, więc kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość.
budowa węzła Gdańsk Południe
Trwa budowa węzła Gdańsk Południe

Autor: GDDKiA

Aktualizacja, godz. 16:15.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zator został rozładowany.

Aktualizacja, godz. 15:45

Utrudnienia na obwodnicy Trójmiasta w kierunku Łodzi! Na odcinku węzeł Gdańsk Karczemki-węzeł Gdańsk Południe utworzył się zator o długości ok. 5 kilometrów. Spowodowany jest dużym natężeniem ruchu oraz pracami drogowymi na węźle Gdańsk Południe związanymi z budową Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Uważajcie!

Wcześniej

Spowolnienie ruchu we wtorek, 18 czerwca wystąpiło na drodze S6 w kierunku Łodzi. Spowodowane było dużym natężeniem ruchu oraz pracami drogowymi na węźle Gdańsk Południe związanymi z budową Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Kierowcy stali w korku na odcinku Gdańsk Karczemki-Gdańsk Południe. Zator o długości ok. 8 kilometrów rozpoczął się przed godziną 7 rano.

Budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej! Będą utrudnienia

Niestety, w najbliższych dniach kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość. W związku z budową Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, planowane są dalsze roboty drogowe. Oto lista prac: 

  • W związku z prowadzeniem prac przy wiadukcie na ul. Stargardzkiej na węźle Gdańsk Południe, będą czasowe zamknięcia jezdni (max. 15 minut):
    • w nocy 17/18 czerwca zamknięcia będą się odbywały na jezdni w kierunku Łodzi,
    • w nocy 18/19 oraz 19/20 czerwca zamknięcia będą się odbywały na jezdni w kierunku Gdyni.
  • W dniach 18-19 czerwca w godz. 7-17, w związku z prowadzeniem prac na węźle Gdańsk Południe, będą czasowe zamknięcia szybkiego pasa w kierunku Łodzi (max. 15 minut).
budowa OMT, utrudnienia, mapa
Planowane prace na węźle Gdańsk Południe (źródło: GDDKiA)

Prace gwarancyjne na węźle Gdynia Wielki Kack

Ponadto wprowadzony zostanie TOR na Zachodniej Obwodnicy Trójmiasta, na węźle Gdynia Wielki Kack:

  • 19 czerwca w godz. 21.00-0.00 na drodze ekspresowej S6, na jezdni lewej (lewy i środkowy pas), od km 321+730 do km 320+426 (kierunek Gdynia Chylonia). 

Utrudnienia będą polegały na zajęciu lewego pasa ruchu i/lub środkowego pasa ruchu. Do dyspozycji kierujących pojazdami będą jeszcze dwa lub jeden pas ruchu (prawy, środkowy).

prace gwarancyjne na wężle Gdynia Wielki Kack, mapa
Kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami na węźle Gdynia Wielki Kack (źródło: GDDKiA)
  • 19 czerwca w godz. 21.00-0.00 na drodze ekspresowej S7, na jezdni lewej (lewy i środkowy pas), od km 8+572 do km 7+016 (kierunek Gdynia Chylonia). 

Utrudnienia będą polegały na zajęciu lewego pasa ruchu i/lub środkowego pasa ruchu. Do dyspozycji kierujących pojazdami będą jeszcze dwa lub jeden pas ruchu (prawy, środkowy).

Prace remontowe wynikają z gwarancji, przeprowadzone zostaną także pomiary równości nawierzchni.

prace gwarancyjne na wężle Gdynia Wielki Kack, mapa
Kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami na węźle Gdynia Wielki Kack (źródło: GDDKiA)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Krzysztof 20.06.2024 22:06
To, w jaki sposób realizowana jest inwestycja na Węźle Gdańsk Południe to wielki skandal. Zwężenia do jednego pasa przy tak dużym ruchu to brak wyobraźni przede wszystkim urzędników GDDKiA. To oni zezwalają wykonawcy na takie ograniczenia. Dlaczego bez ograniczenia placu budowy nie wybudowano łączników na kierunkach: Warszawa- Gdynia i Łódź- Warszawa? Plan zamknięcia obecnych "lewoskrętów" i skierowanie ruchu na sąsiednie węzły to pomysł rysujący najczarniejszy scenariusz na najbliższe miesiące. Tysiące godzin zmarnowanych w korkach, miliony ton zanieczyszczeń w powietrze. A może przedszkolaki podpowiedzą najpierw budowę dróg tymczasowych omijających plac budowy? To takie logiczne.

Reklama
Reklama
Reklama