Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Radziejewie na Kociewiu kwitną najpiękniejsze pola pełne lawendy

Rozpoczął się sezon na lawendę. Jak co roku w okresie kwitnienia można wybrać się do gospodarstwa agroturystycznego Lawenda To Dobro w Radziejewie. Lawendowe kwitnące pola można podziwiać codziennie od 11 do 18.
Lawenda To Dobro, Radziejewo, lawenda w Radziejewie
Lawendowy raj w Radziejewie można odwiedzać codziennie od 11 do 18.

Autor: Lawenda To Dobro

Jak co roku o tej porze, w Radziejewie, progu Borów Tucholskich można podziwiać kwitnące pola lawendy. Piękna natura i niezwykły urok tej kociewskiej wsi stały się przed 9 laty dla gospodarzy plantacji Lawenda To Dobro inspiracją do działania. Przyjeżdżając do gospodarstwa Doroty i Tomasza Dobrosielskich w czasie kwitnienia plantacji, jej gospodarze z lawendy produkują także naturalne kosmetyki oraz świece sojowe.

Lawenda To Dobro. Lawendowy raj na Pomorzu

Co roku, na przełomie czerwca i lipca, plantacja pokryta jest fioletem w najróżniejszych odcieniach kilku odmian lawend: Hidcote Blue Strain, Munstead, Folgate, Platinum Nico oraz Blue Scent. Ze świeżo ściętych kwiatów gospodarze tworzą bukiety, które w ciszy i spokoju suszą się w ich stodole.

- Produkujemy z nich naturalne kosmetyki, saszetki z suszem lawendowym, destylujemy olejek i hydrolat lawendowy – mówi Tomasz Dobrosielski. 

Dorota Dobrosielska podkreśla, że przy uprawie lawendy w gospodarstwie nie używa się żadnych chemicznych środków do zwalczania chwastów oraz chorób roślin. 

Do dyspozycji odwiedzających są: altanki, bajkowe drewniane wiaty, wiele krzeseł i stolików, wygodne fotele, można usiąść i po prostu odpocząć. Od tego sezonu jest również urokliwa toaleta. 

- Możecie też przywieźć własne koce piknikowe i jedzonko – zachęcają gospodarze. - Do Waszej dyspozycji jest również „najpiękniejsza toaleta na Kociewiu”. 

Jest też sklepik, a w nim same cuda. Lawendowe cuda - oczywiście. Można też wypić dobrą kawę i zjeść pyszne ciacho. Jak zapewniają państwo Dobrosielscy, odwiedzając LawendaToDobro, spędzicie czas wśród różnych odmian lawendy! Jak zawsze z uśmiechem i pozytywną energią zadbamy, żebyście czuli się u nas komfortowo. 

Wstęp na pole jest bezpłatny i prywatne zdjęcia pamiątkowe również. Na miejscu można zakupić naturalne kosmetyki i wyroby z lawendy. 

CZYTAJ TEŻ: O rany, tulipany! To jedna z największych wiosennych atrakcji Pomorza

- Uznaliśmy, że zakup naszych produktów jest lepszym wyjściem niż bilet wstępu – mówi Tomasz Dobrosielski. - Jest to z obopólną korzyścią. Ci, którzy przyjeżdżają nie dostają kawałka kartonika, tylko wychodzą z czymś, co im może się przydać i mają pamiątkę. My tym samym mamy pewnego rodzaju zwrot za naszą pracę.

Jeśli jeszcze nie byliście w LawendaToDobro to warto te braki nadrobić. Adres to: LawendaToDobro, Radziejewo 40, gmina Zblewo, tel. 502 279 705 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama