Reklama

Święcenia biskupie ks. Przemysława Szulca w Pelplinie. Uroczystość 27 czerwca

W sobotę, 27 czerwca, w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędą się święcenia biskupie ks. kan. dr. Przemysława Szulca. Uroczystość ta zbiega się z ważnym świętem maryjnym – odpustem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
ksiądz Przemysław Szulc
Nowo mianowany na biskupa pomocniczego Diecezji Pelplińskiej ks. kan. Przemysław Szulc

Autor: Diecezja Pelplińska

Decyzją Ojca Świętego Leona XIV, ks. dr Przemysław Szulc został mianowany nowym biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej. Sobotnia liturgia, która rozpocznie się o godzinie 11.00, zgromadzi w pelplińskiej katedrze hierarchów kościelnych, duchowieństwo oraz licznych wiernych pragnących towarzyszyć w tej ważnej chwili nowemu biskupowi pomocniczemu. Głównym konsekratorem nowego biskupa będzie ordynariusz pelpliński, biskup Ryszard Kasyna. W roli współkonsekratorów wystąpią wybitni przedstawiciele Episkopatu oraz dyplomacji watykańskiej:

  • abp Antonio Guido Filipazzi – Nuncjusz Apostolski w Polsce,
  • abp Wiesław Śmigiel – Metropolita Szczecińsko-Kamieński.

Dla wiernych, którzy nie będą mogli osobiście przybyć do Pelplina, przygotowano transmisję audio i wideo. Przeprowadzi ją Katolicka Rozgłośnia Diecezji Pelplińskiej Radio Głos. Uroczystość będzie można słuchać za pośrednictwem radia (Pelplin – 91,4 FM, Szymbark – 94,2 FM, Chojnice – 97,1 FM) i przez internet (stream.radioglos.pl) oraz oglądać na oficjalnych kanałach YouTube Radia Głos i na profilach Facebook Radia Głos oraz Diecezji Pelplińskiej.

Przypomnijmy, księdza Przemysława Szulca, dotychczasowego proboszcza parafii pw. Świętego Wawrzyńca w Przysiersku, biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej papież Leon XIV mianował 11 czerwca. Uroczyste przekazanie tej wiadomości miało miejsce w kaplicy Collegium Marianum, w obecności zgromadzonych kapłanów, osób konsekrowanych oraz alumnów. 

Biskup nominat Przemysław Szulc urodził się w Chojnicach. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliana Rydzkowskiego oraz złożeniu egzaminu dojrzałości w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta, rozpoczął formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia prezbiteratu przyjął 8 czerwca 2003 roku w pelplińskiej bazylice katedralnej z rąk biskupa Jana Bernarda Szlagi

Swoją pierwszą posługę duszpasterską pełnił w latach 2003–2009 jako wikariusz w parafii św. Józefa w Tczewie, angażując się jednocześnie w formację wiernych jako diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie. W latach 2009–2016 pracował duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu. W 2016 roku powierzono mu urząd proboszcza parafii św. Wawrzyńca w Przysiersku.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama Pomorskie na pełnym baku! Ruszaj w drogę z Radiem Gdańsk
Reklama
Reklama Pomorskie na pełnym baku! Ruszaj w drogę z Radiem Gdańsk
Reklama