„Za" udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 10 radnych:
- Brygida Genca,
- Mateusz Kotwica,
- Marcin Kussowski,
- Kazimierz Mokwa,
- Michał Ciesielski,
- Adam Sawiński,
- Michał Wieczorkowski,
- Wojciech Korda,
- Roman Kucharski,
- Maciej Skiberowski.
Od głosu wstrzymało się troje radnych:
- Kazimierz Ickiewicz,
- Iwona Nitza,
- Martyna Olejnik.
Wotum zaufania nie udzieliło 8 osób:
- Józef Cichon,
- Lucyna Pytka,
- Maciej Smoliński,
- Adam Urban,
- Jarosław Kowalczyk,
- Amadeusz Szlagowski,
- Zenon Drewa,
- Tomasz Tobiański.
W obradach nie uczestniczyli Mieczysław Matysiak i Krzysztof Misiewicz.
Radny Tomasz Tobiański ze smutkiem stwierdził:
- Z przykrością stwierdzam, że swoimi działaniami podzielił pan mieszkańców na swoich oraz tych drugich – mówi radny Tobiański. - Takie podejście należy ocenić jako niepotrzebne, małostkowe i szkodliwe dla wspólnoty samorządowej.
Negatywnie do działań prezydenta odniósł się także, m.in. Jarosław Kowalczyk z PiS-u.
- Stare Miasto - potrzebny jest pomysł. Park Miejski - tempo prac musi postępować szybciej. Aplikacja do zgłaszania usterek - nie wiemy, co w tym temacie się dzieje. Oświata, mam wrażenie, że jest traktowana po macoszemu. Centrum Sportów Wodnych - ładne slajdy w powerpoincie. - wymieniał.
Nie znaczy to, że padały jedynie negatywne opinie. Kazimierz Mokwa docenił Łukasza Brządkowskiego za inwestycje na osiedlu Witosa.
Pozytywnie wypowiedziała się również Martyna Olejnik z KO.
- Prezydent pokazał energię i ambicję, ale coraz częściej słyszę, że mieszkańcy nie mają pełni zaufania do prezydenta. Dlatego stawiam sobie pytanie - nie czy - ale jak prezydent dbał o rozwój. Mocno wierzę, że kolejny rok przywróci stabilność w relacjach.
- Zbyt wiele jest komunikacji wizerunkowej, deklaracji – oceniał radny Tobiański.

Łukasz Brządkowski odniósł się do przedstawionych opinii.
- To był festiwal półprawd i niedomówień – ripostował prezydent. - To jest wyparcie i niechęć do tego, w jakim stanie zostawiliście miasto.
Najwyraźniej wyjaśnienia Łukasza Brządkowskiego nie przekonały sporej liczby radnych. Za udzieleniem wotum zaufania:
- zagłosowało 10 osób,
- trzy się wstrzymały,
- a 8 było przeciwnych.
Znacznie mniej różnic zdań było w temacie absolutorium. Zresztą, budżet miasta dokładnej analizie poddała Regionalna Izba Obrachunkowa. Zaopiniowała pozytywnie wykonanie budżetu za ub. rok. O udzielenie absolutorium wnioskowała też komisja rewizyjna.
W rezultacie absolutorium z tytułu wykonania budżetu zostało uchwalone 12 głosami „za”, przy 9 wstrzymujących się. Prezydent odniósł się do wyników głosowania:
- Jako prezydent miasta, trochę żałuję, że patrzę na te dwa głosowania jako symbol wejścia polityki do samorządu - stwierdził. - Wszyscy działamy na rzecz mieszkańców, polityka nie powinna tu mieć miejsca. Działam na rzecz wszystkich mieszkańców, chciałbym to robić wspólnie z radą miejską.
Na swoim profilu na Facebooku prezydent dodał:
"To potwierdzenie, że budżet miasta został wykonany prawidłowo, co wcześniej jednoznacznie potwierdziła także pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej.”


Napisz komentarz
Komentarze