Dzięki wsparciu rządowemu oraz środkom miejskim powstanie nowoczesna hala z całorocznymi kortami tenisowymi, zapleczem sportowym i infrastrukturą towarzyszącą.
Informację o przyznaniu środków przekazano podczas konferencji prasowej, w czwartek 25 czerwca, z udziałem ministra sportu Jakuba Rutnickiego. Podczas spotkania minister sportu i turystyki wręczył przedstawicielom miasta decyzję o przyznaniu dofinansowania na realizację pierwszego etapu inwestycji.
Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi blisko 9,7 mln zł. Wsparcie w ramach programu modernizacji kompleksów tenisowych – Edycja 2025 opiewa na 3,93 mln zł. Pozostałą część sfinansuje Miasto Gdańsk.
Planowana inwestycja powstanie przy XXI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Sportowymi. W pierwszym etapie przewidziano budowę:
- hali tenisowej z trzema całorocznymi kortami,
- wyposażeniem sportowym
- oraz trybunami na 50 miejsc.
Powstanie także budynek klubowy z zapleczem szatniowo-sanitarnym, parking oraz niezbędna infrastruktura komunikacyjna. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Rozpoczęcie prac zaplanowano na trzeci kwartał 2026 roku, a zakończenie na koniec 2027 roku.


Napisz komentarz
Komentarze