Reklama

W Gdańsku powstaną całoroczne korty tenisowe z parkingiem i zapleczem

Gdańsk otrzymał niemal 4 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację pierwszego etapu Gdańskiego Centrum Tenisa przy XXI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Sportowymi.
W Gdańsku powstaną całoroczne korty tenisowe z parkingiem i zapleczem
Minister Jakub Rutnicki (w granatowej koszulce) przywiózł dobre wieści dla środowiska tenisowego w Gdańsku

Autor: Dominik Paszliński

Dzięki wsparciu rządowemu oraz środkom miejskim powstanie nowoczesna hala z całorocznymi kortami tenisowymi, zapleczem sportowym i infrastrukturą towarzyszącą. 

Informację o przyznaniu środków przekazano podczas konferencji prasowej, w czwartek 25 czerwca, z udziałem ministra sportu Jakuba Rutnickiego. Podczas spotkania minister sportu i turystyki wręczył przedstawicielom miasta decyzję o przyznaniu dofinansowania na realizację pierwszego etapu inwestycji. 

Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi blisko 9,7 mln zł. Wsparcie w ramach programu modernizacji kompleksów tenisowych – Edycja 2025 opiewa na 3,93 mln zł. Pozostałą część sfinansuje Miasto Gdańsk.

Planowana inwestycja powstanie przy XXI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Sportowymi. W pierwszym etapie przewidziano budowę: 

  • hali tenisowej z trzema całorocznymi kortami, 
  • wyposażeniem sportowym 
  • oraz trybunami na 50 miejsc.

Powstanie także budynek klubowy z zapleczem szatniowo-sanitarnym, parking oraz niezbędna infrastruktura komunikacyjna. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Rozpoczęcie prac zaplanowano na trzeci kwartał 2026 roku, a zakończenie na koniec 2027 roku.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama