Reklama

Nowi oficerowie Marynarki Wojennej złożyli ślubowanie na pokładzie ORP „Błyskawica”

Na pokładzie historycznego okrętu ORP „Błyskawica” w Gdyni odbyła się w sobotę 27 czerwca uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski absolwentów Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.
Nowi oficerowie Marynarki Wojennej złożyli ślubowanie na pokładzie ORP „Błyskawica”
Uuroczyste ślubowanie na okręcie ORP Błyskawica w Gdyni

Autor: Materiały prasowe

W wydarzeniu uczestniczył wiceminister obrony narodowej Stanisław Wziątek, który podkreślił znaczenie służby wojskowej i odpowiedzialności, jaka spoczywa na nowo mianowanych oficerach.

Podczas uroczystości podchorążowie złożyli ślubowanie oficerskie oraz odebrali akty mianowania na pierwszy stopień oficerski. To jeden z najważniejszych momentów w wojskowej karierze, symbolizujący zakończenie etapu szkolenia i rozpoczęcie służby w charakterze oficerów Wojska Polskiego.

W wydarzeniu udział wzięli również: 

  • przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, 
  • kadra Akademii Marynarki Wojennej, 
  • dowódcy jednostek wojskowych, 
  • rodziny absolwentów 
  • oraz zaproszeni goście.

Zwracając się do nowo promowanych oficerów, wiceminister Stanisław Wziątek podkreślił wagę odpowiedzialności związanej z pełnieniem służby wojskowej.

– Promocja oficerska to jeden z najważniejszych momentów w życiu żołnierza. To chwila, w której przyjmujecie na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo Ojczyzny, swoich podwładnych i żołnierzy, którymi będziecie dowodzić. Jestem przekonany, że będziecie godnie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, kierując się honorem, profesjonalizmem i etosem oficera Wojska Polskiego – powiedział.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama Pomorskie na pełnym baku! Ruszaj w drogę z Radiem Gdańsk
Reklama
Reklama Pomorskie na pełnym baku! Ruszaj w drogę z Radiem Gdańsk
Reklama