W wydarzeniu uczestniczył wiceminister obrony narodowej Stanisław Wziątek, który podkreślił znaczenie służby wojskowej i odpowiedzialności, jaka spoczywa na nowo mianowanych oficerach.
Podczas uroczystości podchorążowie złożyli ślubowanie oficerskie oraz odebrali akty mianowania na pierwszy stopień oficerski. To jeden z najważniejszych momentów w wojskowej karierze, symbolizujący zakończenie etapu szkolenia i rozpoczęcie służby w charakterze oficerów Wojska Polskiego.
W wydarzeniu udział wzięli również:
- przedstawiciele władz państwowych i samorządowych,
- kadra Akademii Marynarki Wojennej,
- dowódcy jednostek wojskowych,
- rodziny absolwentów
- oraz zaproszeni goście.
Zwracając się do nowo promowanych oficerów, wiceminister Stanisław Wziątek podkreślił wagę odpowiedzialności związanej z pełnieniem służby wojskowej.
– Promocja oficerska to jeden z najważniejszych momentów w życiu żołnierza. To chwila, w której przyjmujecie na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo Ojczyzny, swoich podwładnych i żołnierzy, którymi będziecie dowodzić. Jestem przekonany, że będziecie godnie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, kierując się honorem, profesjonalizmem i etosem oficera Wojska Polskiego – powiedział.


Napisz komentarz
Komentarze