Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Sprzątali teren wokół Jeziora Rokickiego niedaleko Tczewa

Wypełnioną po brzegi różnego rodzaju śmieciami przyczepę wyzbierano podczas akcji sprzątania terenu wokół Jeziora Rokickiego. Troską o środowisko wykazało się około 50 osób. W sprzątanie zaangażowali się tczewianie, mieszkańcy Lubiszewa oraz Rokitek.
Fot. UG Tczew

W gminie Tczew tradycyjnie zorganizowano akcję oczyszczania terenów rekreacyjnych. W tym roku, podobnie jak przed rokiem, sprzątano teren wokół jeziora Rokickiego.

To piękny teren, z lasem dookoła, który służy spotkaniom rekreacyjnym, wędkowaniu, spacerom. Niestety, nie wszyscy pamiętają o posprzątaniu po sobie. Efektem takich działań są zalegające wiele odpadów, butelek szklanych i plastykowych, śmieci po jedzeniu, a wchodząc do lasu - porzucone stare opony samochodowe, czy sprzęt RTV jak telewizor.

W tegorocznej akcji wzięło udział ponad 50 osób - przedstawiciele Zarządu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 79 Miasto Tczew wraz z rodzinami, mieszkańcy Lubiszewa Tczewskiego wraz z sołtysem i radną gminy Tczew Ewą Kuliszewską oraz mieszkańcy Rokitek wraz z sołtysem Sławomirem Stojałowskim, którzy przez kilka godzin sprzątali by miejsce to zyskało czysty wygląd.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Uchodźcy z Ukrainy sprzątali Tczew. Chcieli się odwdzięczyć za pomoc

- Wszyscy uczestnicy zostali odpowiednio przygotowani, tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój oraz pozytywnie nastawieni i zmotywowani ważnym celem akcji i przepiękną pogodą, wyruszyli na tereny wyznaczone przez organizatorów – informuje Natalia Jabłonka z Urzędu Gminy Tczew. - Na zaangażowanych w akcję czekał smaczny poczęstunek i napoje oraz pieczone kiełbaski przy wspólnym ognisku.

Organizatorzy akcji podziękowali za wsparcie Kołu Gospodyń Wiejskich z Rokitek, a Witoldowi Kreftowi za odbiór i wywóz zebranych śmieci.

- Pamiętajmy, że celem corocznej akcji w ramach Światowego Dnia Ziemi jest nie tylko doraźne oczyszczenie ze śmieci najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do różnych działań zmierzających do poprawy naszego środowiska naturalnego – podkreślają organizatorzy sprzątania.

Warto zauważyć, że w tym roku wyzbierano znacznie mniej śmieci. W ubiegłym był to aż trzy przyczepy różnego rodzaju odpadów. Czyżby jednak świadomość odwiedzających te piękne tereny wzrosła? Oby zalegających śmieci było coraz mniej, a najlepiej nie było ich w ogóle.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa