Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Gdynia dopłaci do rowerów elektrycznych

Gdynia jako pierwsze miasto w Polsce wprowadzi dotację na rowery elektryczne. Zwrot będzie dotyczył 50% wartości zakupionego przez mieszkańca jednośladu.
rower elektryczny
(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu, który coraz częściej wybierany jest przez mieszkańców dużych miast. Rosnącą popularnością cieszą się rowery elektryczne, które dopasowują się do potrzeb osób w różnym wieku. 

Gdynia to jedno z miast, w których rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularne. W ramach programów unijnych, ale i miejskich planów dotyczących rozwoju, władze Gdyni postanowiły wprowadzić w życie dotację, która ma wpłynąć korzystnie nie tylko na środowisko, ale i zdrowie mieszkańców miasta. 

Gdynia dopłaci do rowerów elektrycznych

Od połowy maja 2022 roku gdynianie będą mogli ubiegać się o zwrot 50% wartości zakupionego roweru elektrycznego. Uchwała w tej sprawie ma pojawić się na kwietniowej sesji rady miasta, która odbędzie się w środę, 27 kwietnia. Nabór wniosków o dotację potrwać ma do 15 października 2022 roku, będzie obowiązywała zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Dofinansowanie nie będzie mogło przekroczyć 2,5 tys. zł. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Umowa na Mevo 2.0 podpisana! Wiosną 2023 pojedziemy nowym rowerem metropolitalnym

– Poza działaniami infrastrukturalnymi, co jest wieloletnim procesem, wychodzimy z założenia, że istotne są również działania miękkie, które zachęcają różne grupy mieszkańców do aktywnej mobilności i częściowego zrezygnowania z samochodów. Stąd prowadzimy od wielu lat kampanie, np.: „Do pracy jadę rowerem”, „Odprowadzam Sam”, wypożyczalnie rowerów cargo czy właśnie teraz dotacje, które mogą mieć i mają wpływ na wybór alternatywnego środka transportu – podsumowuje Marcin Wołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama