Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chcą być elektrykami, rzadziej mechanikami. Te szkoły wybierają młodzi słupszczanie

Większość uczniów z pewnością nie myśli aktualnie o szkole, tylko korzysta z pięknej pogody i wypoczywa po trudach roku szkolnego. W Słupsku z wakacyjnej laby cieszy się blisko 14 tysięcy uczniów. Jedynie absolwenci podstawówek i tegoroczni maturzyści muszą mieć z tyłu głowy zmianę szkoły i związane z tym formalności.
klasa, szkoła
(fot. Pixabay | Zdjęcie ilustracyjne)

Co prawda termin składania wniosków przez kandydatów o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej minął 20 czerwca, ale jeszcze do 13 lipca mają oni czas na ich uzupełnienie, np. o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej czy zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Pod koniec lipca absolwenci podstawówek dowiedzą się, czy zostali przyjęci do wymarzonej przez siebie szkoły ponadpodstawowej.

W elektronicznym systemie naboru złożone zostały 2742 wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych. Do szkół prowadzonych przez miasto Słupsk złożonych zostało nieco ponad 1920 wniosków. Największym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszą się takie zawody jak technik elektryk czy profil LO psychologiczno-społeczny. W obu tych przypadkach na jedno miejsce przypada troje kandydatów. Sporym zainteresowaniem cieszą się też takie kierunki jak technik programista czy kierunki medyczno-przyrodniczy oraz europejski, gdzie na 1 miejsce przypadają w tym momencie 2,5 osoby.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Żegnaj, szkoło. Rok szkolny się kończy, problemy pozostają

Warto dodać, że decyzją komisji Konkursu o Nagrodę im. Małgorzaty Dominiak dla najlepszego ucznia - biologa z liceów ogólnokształcących województwa pomorskiego, nagrodą II stopnia uhonorowana została uczennica klasy drugiej I LO w Słupsku - Julia Nakoneczna, której nauczycielka była Ewa Tomaszewska.

A uczniowie, którzy osiągnęli w zakończonym roku szkolnym świetne wyniki w nauce do 15 lipca mogą składać wnioski o przyznanie stypendium prezydenta miasta Słupska. Wniosek mogą złożyć też osoby, które mogą pochwalić się osiągnięciami artystycznymi w roku szkolnym 2021/2022. Wnioski należy złożyć w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku (pokój nr 200). 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama