Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Jarmark dominikański czas zacząć! Już w sobotę kupcy przejmują klucze do bram Gdańska

W samo południe, w sobotę 23 lipca na przedprożu Dworu Artusa uroczyście przekazano kupcom kluczy do bram Gdańska. Oznacza to rozpoczęcie 762. edycji Jarmarku Dominikańskiego - jednej z najważniejszych atrakcji wakacyjnych w mieście.
Jarmark św. Dominika, 2022

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Jarmark Dominikański jest jedną z najstarszych tego typu imprez w Europie. Na barwnych straganach będzie można kupić m.in. produkty i przedmioty kolekcjonerskie, oryginalna biżuterię, rękodzieło artystyczne, regionalne przysmaki, produkty dla dzieci. Ponad siedemset stoisk i około 600 wystawców zaprezentuje się w tym roku na ulicach Gdańska. Stragany rozstawiono w historycznym centrum miasta, a obszar Jarmarku obejmuje w tym roku  Długie Pobrzeże, Długie Ogrody, Grobla I-IV, Długie Ogrody, Kołodziejska, Podmłyńska, Rajska, Rybackie Pobrzeże, Straganiarska, Szafarnia, Szeroka, Św. Ducha, Targ Rybny, Tkacka i Wielkie Młyny. Impreza będzie trwała przez następne trzy tygodnie.

Jarmark Dominikański to nie tylko bogata oferta handlowa, ale także - a może przede wszystkim - towarzysząca jej oferta  kulturalna i promocja całego Pomorza. Wydarzenia będą odbywały się w czterech strefach, noszących nazwy Przystanek Radość, Przystanek Równość, Przystanek Ołowianka pod Żaglami i Przystanek Smaków.

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Już w sobotę  mieszkańcy i turyści będą mogli w samo południe uczestniczyć w kolorowej paradzie prowadzonej przez artystów z Teatru Gdańskiego Archipelagu Kultur, którzy przejdą uliczkami Głównego oraz Starego Miasta na Skwer Heweliusza.Wśród wartych obejrzenia propozycji znajdą się koncerty, przedstawienia teatralne, imprezy dla dzieci, spotkania z poezją.

Czas Jarmarku oznacza także zmiany w organizacji ruchu i utrudnione parkowane. Kierowcy, mogą zostawić  samochody na parkingu P3 przy Polsat Plus Arena Gdańsk lub  położonym obok AmberExpo i dojechać na miejsce specjalnym autobusem. Parking dostępny jest codziennie w godzinach od 9.00 do 21.00, a koszt opłaty parkingowej to 20 zł. Specjalne autobusy będą kursować co 30 min. w godzinach otwarcia parkingu. Przejazd jest bezpłatny.  

762. Jarmark Św. Dominika. Weekendowy program

Sobota (23 lipca)

 • 12:00 Ceremonia Otwarcia Jarmarku św. Dominika (przedproże Dworu Artusa, parada otwarcia)
 • 15.00-19.00 Otwarcie Strefy dla Dzieci (Przystanek Radość, Targ Rybny/Podwale Staromiejskie)
 • 18.00-22.00 Sobotni Chillout na Ołowiance / zagrają SIMA, Deaf Can Dance (Przystanek Ołowianka pod Żaglami)
 • 19.00- 20.00 WEEKENDOWE URODZINY MUZEUM BURSZTYNU (Muzeum Bursztynu, poziom 0),
 • Słowa z bursztynu. Krakowski Salon Poezji
 • Punkt Fundacji DKMS, rejestracja potencjalnych dawców szpiku (Przystanek Równość / Skwer Heweliusza)

Niedziela (24 lipca)

 • 10.00-18.00 XXVII Święto Chleba w Gdańsku (Przystanek Radość)
 • 19.00-20.00 WEEKENDOWE URODZINY MUZEUM BURSZTYNU / Koncert "Pod jarmarkową chmurką" (Przystanek Równość / Skwer Heweliusza)
 • 21:00-21:30 Teatr Ognia Manipura  (Przystanek Ołowianka pod Żaglami)
 • 21:30 Kino na Ołowiance / Film „Jack Strong”, reż. Władysław Pasikowski, Polska, 2014, 122 min (Przystanek Ołowianka pod Żaglami)
 • Punkt Fundacji DKMS, rejestracja potencjalnych dawców szpiku (Przystanek Równość / Skwer Heweliusza)

"Kurier Jarmarkowy". Przewodnik dla zwiedzających!

Razem z organizatorami przygotowaliśmy dla "Kurier Jarmarkowy", czyli swoisty przewodnik po jarmarkowym miasteczku! Oddajemy go w Wasze ręce, mamy nadzieję, że Wam się przyd. 

Warto mieć go w swoim telefonie, podczas spacerów po Jarmarku, albo po prostu wydrukować. Znajdziecie go także w najnowszym wydaniu "Zawsze Pomorze


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama