Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Minister Czarnek atakuje Tuska i Broniarza. Uważa, że w szkołach jest dużo lepiej niż twierdzi ZNP

Minister Przemysław Czarnek na konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek, 11 sierpnia odpowiadał związkowcom z ZNP na zarzuty o wakatach w polskich szkołach. Związek Nauczycielstwa polskiego twierdzi, że obecnie brakuje 20 tysięcy nauczycieli. Związkowcy są więc gotowi do rozpoczęcia po 31 sierpnia procedury sporu zbiorowego, nie wykluczając strajku.
Przemysław Czarnek
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Minister edukacji i nauki rozpoczął konferencję w czwartek, 11 sierpnia od ataku na Donalda Tuska.

– Gdyby było prawdą to, co powiedział Donald Tusk, że będzie 1/3 wakatów, to powinno być około 230 tysięcy wakatów 1 września. Jeżeli mówi to Donald Tusk, przywódca całej opozycji, strasząc ludzi na spotkaniach wyborczych, a później pokazujecie to w swoich mediach, to celowo wprowadzacie państwo ogromne zamieszanie – mówił Czarnek.

Poruszył też temat podwyżek dla nauczycieli i zarzutów Sławomira Broniarza ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

– Przykre jest, że pan Sławomir Broniarz nigdy nie uczestniczył w żadnym spotkaniu, które organizowaliśmy ze związkami zawodowymi i samorządowcami. Zawsze wysyłał swoich przedstawicieli, nie miał czasu na przyjście do ministerstwa – mówił, dodając: – Wiemy, czym się zajmował, bo o tym pisała „Wirtualna Polska”: kupnem i handlem whisky.

Zdaniem ministra Czarnka, wynagrodzenia w szkołach mocno wzrosną.

– Od 1 września 2022 r. średnie wynagrodzenie nauczyciela początkującego będzie wynosiło 4 432,15 zł, i to jest wzrost wynagrodzenia o 20 procent.

Zapowiedział, że nastąpi też wzrost o 8 proc. średniego wynagrodzenia nauczyciela kontraktowego, czyli o 332,41 zł.

– Średnie wynagrodzenie nauczyciela mianowanego będzie wynosiło 5 318,58 zł, a średnie wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego od 1 września 2022 r. to 6 795,97 zł – tłumaczył.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama