Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Konkurs na dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności

Do 15 września 2022 roku władze Gdańska czekają na zgłoszenia kandydatów na dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności. Jeśli dotychczasowy szef placówki Basil Kerski nie weźmie udziału w rywalizacji lub znajdzie się ktoś bardziej odpowiadający wymogom konkursu, nowego dyrektora ECS poznamy najpóźniej w połowie grudnia.
Europejskie Centrum Solidarności

Autor: Grzegorz Mehring | archiwum ECS

Minimum 10-letnie doświadczenie przy tworzeniu projektów kulturalnych lub pracy w obszarze kultury (instytucja kultury, organizacje pozarządowe, działalność gospodarcza, ośrodki badawcze itp.); minimum 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem; autorski program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju ECS – to tylko kilka z wymogów, jakie spełnić musi kandydat na szefa Europejskiego Centrum Solidarności na lata 2023–2025.

Czytaj też: "Stocznia". Największa wystawa czasowa w ECS już otwarta

Chętny, by przez kolejne 3 lata sprawować stanowisko, powinien ponadto mieć doświadczenie w zakresie realizacji projektów międzynarodowych, doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych oraz biegle posługiwać się językiem angielskim. Z kolei jeśli będzie to cudzoziemiec - musi biegle mówić po polsku. Musi też złożyć autorski program realizacji zadań w zakresie codziennego funkcjonowania i rozwoju ECS.

Będzie zarabiał - jak podano w ogłoszeniu - 12-20 tys. zł brutto, w zależności od posiadanego doświadczenia i kompetencji. 

ECS prezentuje opowieść o historii największego ruchu społecznego współczesnej Europy. Przyjdź, zobacz naszą wystawę stałą i aplikuj. Pracując u nas, będziesz ambasadorem idei, która połączyła ludzi w solidarności i dialogu, mimo różnic. Czekamy na Ciebie!” - zachęcają urzędnicy, którzy na aplikacje czekają do 15 września 2022 roku do godziny 15.00.

Szczegółowe warunki konkursu dostępne są tutaj.

Zobacz: Aleksandra Dulkiewicz odwiedziła Lecha Wałęsę w szpitalu

Konkurs ma charakter otwarty i może przystąpić do niego każdy, kto spełnia warunki konkursowe, również obecny dyrektor instytucji. Od 11 lat jest nim  Basil Kerski - w 2011 r. wygrał po raz pierwszy konkurs na to stanowisko, zastępując o. Macieja Ziębę. Kolejny konkurs, do którego stanął jako jedyny kandydat, wygrał w 2017 r. 

Obecna kadencja  Kerskiego kończy się w grudniu 2022 r.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama