Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przystań dla wodniaków nad Tugą gotowa. Ruszy od nowego sezonu

Nowy Dwór Gdański położony jest nad rzeką Tugą. Przepływa przez centrum miasta, bezpośrednio z korytem rzeki sąsiaduje budynek miejscowego Starostwa Powiatowego. W jego wnętrzach znalazła się siedziba bosmanatu, zaś na rzece pływające pomosty cumownicze dla wodniaków. Zostały już odebrane, zaś żeglarze zaczną z nich w pełni korzystać podczas następnego sezonu wodnego.
Przystań dla wodniaków nad Tugą w Nowym Dworze znajduje się w charakterystycznym, ceglanym gmachu Starostwa Powiatowego 

Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim

Budowa przystani żeglarskiej wraz z budową pływających pomostów cumowniczych na rzece Tudze z przebudową części pomieszczeń piwnicznych wraz ze zmianą sposobu ich użytkowania na potrzeby bosmanatu w budynku Starostwa Powiatowego - to oficjalna nazwa ukończonej już inwestycji. Wyremontowane pomieszczenia w budynku Starostwa zostaną w okresie jesienno-zimowym wyposażone w rozmaity sprzęt, od stołów i krzeseł po urządzenia agd. Od następnego sezonu żeglarskiego całość - od pomieszczeń bosmanatu po całą towarzyszącą infrastrukturę zostanie udostępniona wodniakom i mieszkańcom.

Prace kosztowały ponad 2,6 mln złotych, w 85 procentach dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. W realizacji robót stale konsultowano się ze służbami Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, bowiem budynki nad Tugą - dziś zajmowane m.in. przez Starostwo Powiatowe i Żuławski Ośrodek Kultury - wpisane są do rejestru zabytków.

Tak teraz prezentuje się przystań nad Tugą. Zobacz!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama