Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lechia Gdańsk ma już nowego trenera

Marcin Kaczmarek nowym trenerem Lechii Gdańsk. Już kiedyś prowadził gdański klub. Teraz wraca do pracy z biało-zielonymi i cel ma jasno określony. Co ciekawe, Marcin Kaczmarek zastąpił poprzedniego szkoleniowca, Tomasza Kaczmarka, a prywatnie jest synem Bogusława Kaczmarka, zawodnika, a potem szkoleniowca Lechii.
Marcin Kaczmarek był już trenerem Lechii w latach 2004-2006 

Autor: Lechia.pl | materiał prasowy

48-letni gdańszczanin współpracował między innymi z Wisłą Płock, Widzewem Łódź czy Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Jeszcze wcześniej był piłkarzem gdańskiej Lechii, tak jak jego ojciec, Bogusław, który także był zawodnikiem a później szkoleniowcem Lechii.

- Nie czas na eksperymenty. Znaleźliśmy się w trudnej sportowej sytuacji, dlatego potrzebujemy trenera, który dobrze zna klub, ligę, ma doświadczenie z ambitnymi wyzwaniami, dobry warsztat i przy tym nie będzie potrzebował czasu na poznanie zawodników. Trener Marcin Kaczmarek spełnia te kryteria. Jest głodny sukcesów i udowodnienia swoich umiejętności. Łączy nas ten sam cel – szybka odbudowa formy zespołu. Stawiamy na człowieka Lechii. Marcin Kaczmarek wniesie do drużyny nie tylko swoje kompetencje, ale i serce oraz tożsamość – powiedział Paweł Żelem, prezes zarządu Lechii Gdańsk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tomasz Kaczmarek nie jest już trenerem Lechii Gdańsk

Gdańsk jest moim miastem, Lechia jest moim klubem. Pracowałem tu wcześniej i znam doskonale to miejsce. Jestem wdzięczny zarządowi Lechii Gdańsk za tę propozycję. Czuję też wielką odpowiedzialność, ponieważ wiem, w jakim Lechia jest obecnie miejscu. Wierzę w zespół, wiem, z kim będę pracował. Wspólnie udowodnimy, jaki mamy potencjał. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale jestem przekonamy, że damy radę – mówi trener Marcin Kaczmarek.

Kontrakt z trenerem Kaczmarkiem został podpisany do końca sezonu 2023/2024.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama