Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

„Zjadając Trójmiasto” Roberta Makłowicza. Nowy odcinek ze stolicy Pomorza i okolic!

Okonomiyaki – japońskie fish & chips, gdzie frytki zastępuje smażony makaron ramen, w gdyńskim Alga Street Food przy ul. Świętojańskiej, a w Gdańsku cały zestaw zestawów, takich jak łączący mięso i… owoce morza „Surf and Turf” w Canis Food and Wine przy ul. Ogarnej oraz dziesiątki innych przysmaków, testował w trójmiejskich lokalach podczas niedawnej kulinarnej podróży Robert Makłowicz. Najsłynniejszy polski ekspert od kuchni i kultury gastronomicznej po raz kolejny odwiedził Pomorze. Efekt wyprawy – kolejny odcinek jego cyklu programów, „Zjadając Trójmiasto”, można już oglądać w Internecie.
Kadr z programu Roberta Makłowicza „Zjadając Trójmiasto” | źródło: youtube.com
Kadr z programu Roberta Makłowicza „Zjadając Trójmiasto”

Autor: YouTube | Robert Makłowicz

Źródło: Robert Makłowicz

– Moi rozsiani po całym kraju, a już zwłaszcza rozsiani tutaj, informatorzy donosili uparcie, że w ciągu ostatniego roku Gdańsk i w ogóle Trójmiasto niezwykle zmieniło się gastronomicznie; że wystarczył ten roczek, by te okolice stały się jedną z najważniejszych scen gastronomicznych w Polsce – mówi z balkonu na Głównym Mieście w stolicy Pomorza, na wstępie nowego odcinka Robert Makłowicz.

Znany krytyk kulinarny w 108. odcinku swojego autorskiego cyklu, opublikowanym w sieci 28 października, a zatytułowanym „Zjadając Trójmiasto”, postanowił odwiedzić wiele restauracyjnych adresów, zarówno z eleganckiej kategorii, tzw. fine dining, jak i świetne przykłady ulicznego jedzenia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kaszubskie inspiracje Mateusza Gesslera w CH Osowa

W niemal 40-minutowym programie zrealizowanym w partnerstwie z regionem pomorskim, jak zawsze u Roberta Makłowicza nie brak humoru, inspirujących kulinarnych sugestii, ale też odniesień historycznych, anegdotek przybliżających lokalną kulturę i innych „smaczków”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka