Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pomorze sprzed lat. Region widziany z okien samolotu

Pomorze przez ostatnie lata bardzo się zmieniło. Rozwój widać nie tylko po największych miastach, takich jak Gdańsk, Gdynia czy Sopot, ale także tych mniejszych, np. Kartuzy czy Żukowo. Jak niektóre z nich wyglądały kilkanaście lat temu z lotu ptaka? Mamy dla Was prawdziwą gratkę - lotnicze zdjęcia sprzed lat!
Pomorze sprzed lat. Region widziany z okien samolotu

Autor: Artur Socha

 

Pomorze z lotu ptaka! Kiedyś i dziś 

Pomorze to jeden z najpiękniejszych regionów w całym kraju. I nie mamy, co do tego najmniejszych wątpliwości! Na przestrzeni lat zmieniło się nie do poznania.

Pamiętacie jeszcze jak wyglądał gdański Wrzeszcz, gdy nie było Galerii Bałtyckiej, albo potem, gdy teren, na którym dziś stoi zamienił się w wielki plac budowy? Albo jak wyglądała budowa sopockiego Hotelu Sheraton, który jest dziś nieodłącznym elementem krajobrazu nadmorskiego kurortu? 

W galerii znajdziecie m.in. zdjęcia:

  • Gdańska
  • Gdyni
  • Sopot 
  • Żukowa
  • Kartuz
  • Półwyspu Helskiego
  • Mierzei Rewskiej
  • Kolbud

Autorem wszystkich zdjęć jest Artur Socha, pasjonat fotografii i autor dwóch części albumu dwie części albumu "Kaszuby z nieba widziane". Prezentowane u nas fotografie wykonał podczas wielu lotów samolotem nad Pomorzem. Dokumentował zresztą nie tylko miasta, ale także piękne krajobrazy jak właśnie Hel, Mierzeję Rewską, czy kaszubskie pejzaże.

- Artur Socha - to policjant z zawodu i fotograf z pasji, autor tysięcy zdjęć, który z czasem wyspecjalizował się w robieniu zdjęć z lotu ptaka. Z podniebnej perspektywy od lat promuje Kaszuby i jest ich ambasadorem. Dziękuję mu za przygotowanie tej pięknej galerii. – powiedział Mariusz Szmidka, redaktor naczelny tygodnika „Zawsze Pomorze” i portalu „zawszepomorze.pl. - Te fotografie mają wartość dokumentacyjną, edukacyjną i poznawczą. Pokazują nam, jak bardzo Pomorze zmieniło się na przestrzeni ostatnich dekad.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama