Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Redakcja Zawsze Pomorze przyłącza się do apelu ws. lex TVN

Redakcja Zawsze Pomorze przyłącza się do apelu w obronie telewizji TVN. W piątek, Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmusza właściciela stacji, czyli amerykański koncert Discovery, do sprzedaży większościowego pakietu udziałów. Tym samym odrzucono senackie weto nowych regulacji, a ich los leży teraz w rękach prezydenta RP, Andrzeja Dudy.
(fot. Adrian Grycuk/Wikipedia)

Nowelizacja ustawy ustawy o radiofonii i telewizji zakłada, że kapitał spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie może być większościowym właścicielem mediów w Polsce ani bezpośrednio, ani poprzez spółki zależne zarejestrowane na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To właśnie przypadek TVN, która formalnie należy do zarejestrowanej w Holandii spółki Polish Television Holding, ale faktycznie kontrolowana jest przez amerykański koncern Discovery.

W obronie interesów Discovery oraz wolności mediów w Polsce występowały już wcześniej amerykańskie władze. Również i w piątek, 17 grudnia charge d'affaires ambasady USA w Polsce napisał na Twitterze, że Stany Zjednoczone są skrajnie rozczarowane i oczekują, że prezydent Duda będzie działać zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami.

Treść apelu do prezydenta

17 grudnia Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić Państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Prosimy o podpisanie apelu w obronie stacji. Dziękujemy za wsparcie.

Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki.

Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami.

W związku z tym apeluję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował LEX TVN. 

PODPISZ APEL DO PREZYDENTA WS. LEX TVN


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama