Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami Żukowa i Kartuz

Tradycyjne Orszaki Trzech Króli przechodziły w piątkowe popołudnie, 6 stycznia ulicami miejscowości w całym kraju. Także w naszym regionie mieszkańcy chętnie wybierali się na orszaki, zakładając specjalnie przygotowane korony, dzieląc się chorągiewkami, balonikami, często niosąc własne korony i transparenty. Bardzo licznie pojawili się na Orszakach Trzech Króli mieszkańcy Żukowa i Kartuz, nie odstraszył ich nawet padający gęsto śnieg.
Orszak Trzech Króli w Kartuzach 2022

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Orszaki Trzech Króli nie mogły oczywiście obyć się bez prowadzącej całą kawalkadę wielkiej Gwiazdy, bez chorągwi w trzech symbolicznych barwach, bez koron chętnie zakładanych przez uczestników.

>>> Odwiedziliśmy Żukowo i Kartuzy. Warto obejrzeć fotoreportaż pokazujący migawki z tamtejszych Orszaków Trzech Króli <<<

Organizatorzy orszaków zabezpieczają rokrocznie pewną liczbę koron do samodzielnego złożenia, chorągiewek, także śpiewników „orszakowych”. W trakcie przemarszu wszyscy chętnie śpiewają kolędy, są one zresztą doskonale znane i wiele osób do śpiewników nie musi wcale zaglądać.

Na trasie orszaku nie może zabraknąć symbolicznych scenek przedstawiających walkę dobra ze złem, w których przygotowanie chętnie angażują się właściwie wszyscy: od młodzieży szkolnej do strażaków. Scenariusz orszaku bywa nader urozmaicony, pojawiają się w nim król Herod, Święta Rodzina z Dzieciątkiem, no i, rzecz jasna, Trzej Mędrcy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tysiące gdańszczan poszło w Orszaku Trzech Króli


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama