Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Jest starszy od Gdyni i nadal gra w tenisa

Tadeusz Krzyszkowski zaczął grać w tenisa jako 10-latek w rodzinnym Toruniu w 1933 roku. I gra do dziś! Najprawdopodobniej jest najstarszym grającym w tenisa Polakiem.
Jest starszy od Gdyni i nadal gra w tenisa
Tadeusz Krzyszkowski swoje 100. urodziny spędził na gdyńskim korcie

Autor: gdynia.pl

Tadeusz Krzyszkowski, 3 lutego 2023 roku skończył 100 lat! Nie mógł sobie wymarzyć lepszego miejsca na celebrację swojego wielkiego jubileuszu. Życzenia – a jakże - na korcie, w trakcie urodzinowej gry w tenisa, jubilatowi złożyli prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Adam Weintrit oraz prezes Klubu Tenisowego Arka Gdynia, znakomity przed laty tenisista i reprezentant Polski Radosław Szymanik.

Uroczystość uświetniła tenisowa partia, w której Tadeusz Krzyszkowski zagrał ze swoim synem, Tomaszem.

Ta uroczystość odbyła się na kortach w Gdyni, czyli mieście, które 10 lutego będzie obchodzić swoje 97 urodziny. Tadeusz Krzyszkowski jest o trzy lata starszy…

Zapytany przez prof. Adama Weintrita jaka jest jego recepta na tak dobrą kondycję, jubilat odparł: – Nie trzeba się specjalnie starać. Jak podaje portal gdynia.pl Tadeusz Krzyszkowski otrzymał tytuł „Zasłużonego Pracownika Uniwersytetu Morskiego w Gdyni”. Przed laty tam pracował. W latach 50. XX wieku przeprowadził się do Gdyni i od tego czasu praktycznie codziennie można było go spotkać na korcie. W latach 1956-1964 był wychowawcą w internacie Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni. Potem został trenerem tenisa. Tadeusz Krzyszkowski jest także honorowym członkiem gdyńskiego Klubu Tenisowego Arka i cieszy się szczególnymi względami jako najstarszy polski aktywny tenisista. Jego trzej synowie: Wojciech, Andrzej i Tomasz byli medalistami mistrzostw Polski, później także trenerami.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa