Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Zblewskie wykopki” z nagrodą Grand Prix w konkursie fotograficznym Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie

Tomasz Graban - za zdjęcie: „Zblewskie wykopki" zgarnął Grand Prix konkursu fotograficznego pn. Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie. Do rywalizacji na piękne fotografie przystąpiło 24 autorów zdjęć. Konkurs odbywał się po raz szósty.
„Zblewskie wykopki” z nagrodą Grand Prix w konkursie fotograficznym Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie

Autor: Tomasz Graban

Celem konkursu jest promocja walorów gminy Zblewo (w szczególności walorów kulturowych, przyrodniczych, turystycznych itd.). Jak podkreślają organizatorzy konkursu, wszystkie, nadesłane na konkurs zdjęcia I oto są po prostu piękne i wszystkie zasługują na wyróżnienie. Jury miało naprawdę trudne zadanie. 
To już szósta edycja tego konkursu, który organizujemy wspólnie z Partnerami – Lokalną Organizacją Turystyczną KOCIEWIE oraz Nadleśnictwem Kaliska. W tym roku do tego grona dołączyła także Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie.
Konkurs od lat cieszy się wielką popularnością nie tylko ze względu na nagrody, ale także – piękny wernisaż i wystawę pokonkursową, która organizowana jest po ogłoszeniu wyników w Gminnym Ośrodku Kultury.

– Jak pokazały poprzednie edycje konkursu – nasi mieszkańcy bardzo lubią robić zdjęcia (co roku na konkurs wpływa kilkadziesiąt prac) i naprawdę „mają oko” do pięknych ujęć – mówi Magdalena Apostołowicz ze zblewskiego Urzędu Gminy. – Poziom konkursu rośnie z roku na rok, a laureaci to prawdziwi mistrzowie fotografii – dodaje.

Konkurs miał charakter otwarty. Zdjęcie mógł zgłosić każdy, kto utrwalił w kadrze piękno ziemi zblewskiej. Mogły to być zarówno krajobrazy, jak i twarze Kociewiaków, tradycje, kultura, wydarzenia… 

Kto podjął się oceny nadesłanych na konkurs zdjęć?

Oto skład niezawisłego jury: Edyta Lichy – wiceprezes Starogardzkiego Towarzystwa Fotograficznego, prześwietna i uznana artysta fotografik, Anna Wąs – grafik i fotografik, specjalista ds. reklamy, Emilia Laskowska – fotografik Kociewia (i nie tylko) Senso24, Dorota Piechowska – ceniona regionalistka, znawczyni i miłośniczka Kociewia, Julita Dembek – przedstawiciel LOT Kociewie, Jakub Piechowiak – przedstawiciel Nadleśnictwa Kaliska oraz Emilia Bielska – przedstawiciel Gminy Zblewo.

Poznajmy laureatów szóstej edycji konkursu:

Grand Prix Konkursu: Tomasz Graban – za zdjęcie: „Zblewskie wykopki" (fotografie wykonano na polu w Zblewie, praca przedstawia tradycyjny zbiór ziemniaków). Nagroda przyznana niemalże jednogłośnie, uzyskała rekordową liczbę głosów i punktów od jurorów. 

II miejsce – ex aequo:

Anna Burczyk – za zdjęcie „Wyspa tajemnic" (ta malownicza wyspa na jeziorze Borzechowskim Wielkim o każdej porze roku wygląda pięknie. Zdjęcie wykonane w zimowy mglisty poranek - 2022 rok);

Piotr Smoliński – za zdjęcie „Obłoki srebrzyste” (zdjęcie wykonane z podwórka w Białachowie, przedstawia rzadkie zjawisko atmosferyczne pojawiające się na przełomie czerwca i lipca). 

III miejsce: Joanna Martin za zdjęcie „Lewitująca biedronka” (zdjęcie wykonane w ogrodzie autorki).

Jury przyznało także pięć wyróżnień:

Agata Zimnak za zdjęcie „Okienko” (zdjęcie zostało wykonane w Bytoni na ul. Szkolnej. Przedstawia fragment niefunkcjonującego już budynku gospodarczego, który dzięki właścicielom i kwitnącej wisterii zyskał „drugie życie" i piękną, wiejską dekorację);

Julieta Skrzypczak za tryptyk zdjęć: „Dmuchawiec”, „Szyszka” oraz „Zimowe azalie” (Autorka bardzo lubi podglądać przyrodę i to z bardzo bliska. Zdjęcia zostały zrobione w maju, w przydomowym ogrodzie);

Marek Kłos za zdjęcie: „Borzechowska karta AS";

Daniel Polaszek za zdjęcie: „Nocne cienie” (zdjęcie przedstawia główne wejście do kościoła w Zblewie, 5 sierpień 2018);

Weronika Bielkiewicz za zdjęcie „Droga do kościoła” (zdjęcie przedstawia kościół w Zblewie widziany z ulicy Konstantyna Krefta). 

Jury przyznało także dwie nagrody specjalne:

Nagroda specjalna Nadleśnictwa Kaliska za najpiękniejsze zdjęcie przyrodnicze przypadła: Juliecie Skrzypczak – za zdjęcie: „Dmuchawiec”.

Nagrodę specjalną Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kociewie" za najpiękniejsze, kociewskie zgarnęło zdjęcie Piotra Smolińskiego – „Chaber” (jeden z symboli Kociewia w świetle zachodzącego słońca, zdjęcie wykonane na polach w Białachowie).

Wernisaż wystawy zaplanowano jeszcze w marcu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama