Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chojnicki ogólniak ma już... 400 lat! Będą huczne obchody wyjątkowego jubileuszu

Nocne zwiedzanie szkoły, wystawa plenerowa, koncert, spotkanie wspomnieniowe i w końcu bal. Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich już mogą szykować się na huczne obchody 400-lecia powstania szkoły! Zaplanowano je na czerwiec.
liceum w Chojnicach
Przypomnijmy, obchody 400-lecia szkoły rozpoczęły się już we wrześniu 2022 roku, m.in. ogólnopolską konferencją naukową „Ojczyzna – Nauka – Cnota. 400 lat szkoły średniej w Chojnicach”. Na zdjęciu dyrektorka szkoły Małgorzata Gierszewska

Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich ma już 400 lat! Program wydarzeń

Wielki Zjazd Absolwentów z okazji 400-lecia powstania LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach trwać będzie od 9 do 11 czerwca.

9 czerwca

  • Pierwszego dnia, 9 czerwca zaplanowano otwarcie wystawy plenerowej „400 lat szkoły” oraz koncert uczniów i absolwentów LO.

Uwaga, chętni do występu na koncercie absolwenci, którzy chcą zaśpiewać, zagrać na instrumencie lub wystąpić na scenie z innym talentem, powinni skontaktować się z Przemysławem Singerem (tel.: 505 970 826, lub mail: [email protected]).

  • Tego dnia ciekawie zapowiada się także nocne zwiedzanie historycznego liceum.


10 czerwca

  • W sobotę, 10 czerwca absolwenci otrzymają z rąk burmistrza Chojnic symboliczne klucze do bram miasta i po odśpiewaniu hymnu szkoły i pamiątkowym zdjęciu udadzą się do sali gimnastycznej na spotkanie wspomnieniowe.
  • Następnie będzie okazja do spotkań poszczególnych roczników, a wieczorem w hali Parku Wodnego – Bal Absolwenta, na który obowiązują zapisy w sekretariacie szkoły (koszt: 350 zł, tel. 52 3960120).

11 czerwca

  • Natomiast w niedzielę, 11 czerwca drzwi otwarte dla absolwentów, msza w bazylice oraz poświęcenie obelisku na pamiątkę zjazdu.


Przypomnijmy, obchody 400-lecia szkoły rozpoczęły się już we wrześniu 2022 roku wystawą „Znaki Czasu” oraz ogólnopolską konferencją naukową „Ojczyzna – Nauka – Cnota. 400 lat szkoły średniej w Chojnicach”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama