Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Pokażą pracę w morskiej energetyce wiatrowej

Jeśli się zastanwiasz nad karierą w morskiej energetyce wiatrowej, to Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind są dla ciebie! To pierwsze na taką skalę wydarzenie poświęcone tej branży w Polsce. Uczniowie i studenci planujący swoją karierę w sektorze offshore będą mogli nie tylko spotkać się z przedstawicielami firm budujących farmy wiatrowe na Bałtyku, ale także zobaczyć z bliska elementy wiatraków.
Pokażą pracę w morskiej energetyce wiatrowej
Kolejne samorządy chcą współtworzyć Pomorskie Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej

Autor: Pixabay | Zdjęcie ilustracyjne

Edu Offshore Wind 2023 pokazuje możliwości przyszłego rynku pracy w morskiej energetyce wiatrowej. Targi skierowane są do uczniów szkół średnich i studentów – 14 i 15b marca ponad 5 tys. uczniów będzie miało okazję spotkać się z ponad 70 wystawcami z firm sektora morskiej energetyki wiatrowej i z liderami sektora offshore z Polski i zagranicy. Poprzedził je program edukacyjny prowadzony w szkołach na Pomorzu od listopada ubiegłego roku. Grupy edukacyjne odwiedziły szkoły w Trójmieście, Chojnicach, Kwidzynie, Wejherowie, Rumi, Malborku, Skórczu, Pucku i Nowym Dworze Gd.


Rozwijający się w Polsce sektor energetyki offshorowej będzie wkrótce potrzebował kilkadziesiąt tysięcy wykwalifikowanych pracowników – przypominają organizatorzy targów. - Dla uczniów szkół ponadpodstawowych przygotowaliśmy program zwiedzania poszczególnych stoisk i wysp tematycznych, warsztaty i panele tematyczne. Dla ich rodziców - specjalny panel prowadzony przez doświadczone pedagożki. A dla studentów targi będą okazją do poznania czołowych firm działających w sektorze MEW. Z kolei goście branżowi znajdą w programie debaty i panele dyskusyjne dotyczące bieżącej sytuacji w sektorze morskiej energetyki wiatrowej w różnym ujęciu.

Jak się oblicza, tworzący się sektor tylko na Pomorzu potrzebować będzie nawet 30 tys. nowych miejsc pracy.  

Pokazy, debaty i warsztaty

Główną grupą odwiedzających będą grupy szkolne z całego województwa, podzielone na dwie tury każdego dnia. Każda grupa będzie miała swojego opiekuna, który przeprowadzi młodzież wyznaczoną ścieżką, tak aby nie ominąć żadnej strefy targów.

Na odwiedzjących oprócz bezpośrednich spotkań z ekspertami sektora morskiej energetyki wiatrowej na stoiskach czekać będą dwie sceny, wyspy tematyczne, pokazy, panele i debaty. Na jednym z pokazów będzie można zobaczyć jak łączyć różne metale (pokaz lutowania). Na wyspie centrów szkoleniowych GWO odwiedzający zapoznają się m.in. z zasadami ratownictwa wysokościowego czy zasady udzielania pierwszej pomocy w ekstremalnych warunkach. Zobaczą też mobilne centrum szkoleniowe do pracy na wysokości Ciekawy program zapowiada się na wyspie uczelni wyższych, który pozostanie po części niespodzianką dla uczniów i studentów. Do tego będzie duża ilość interesujących eksponatów związanych z MEW jak gogle VR, które pozwolą na spacer po turbinie, pojazdy i łodzie autonomiczne czy różnego typu makiety.

Wśród wystawców będzie m.in. Politechnika Gdańska i Uczelnie Fahrenheita. Uczelnia zaprezentuje m.in. autonomiczny pojazd głębinowy „Albatros” i łazik autonomiczny, łódź typu RIB, ręcznie napędzany generator energii elektrycznej oraz demonstrator elektrowni wiatrowej. PG poprowadzi też warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa i analizy ryzyka zagrożeń występujących w środowisku morskim.

Tutaj szczegółowy program EDU OFFSHORE WIND 2023

Targi odbęda się 14-15 marca 2023 w godz. 9-17 w Centrum Wystawienniczo – Kongresowe AmberExpo, Gdańsk, ul. Żaglowa 11


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka