Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Uniwersytet Gdański zaprasza maturzystów na Dni Otwarte

Zastanawiasz się nad studiami na Uniwersytecie Gdańskim? Dni Otwarte są właśnie dla osób, które chciałyby więcej dowiedzieć się o wymarzonym kierunku i bardziej poznać uczelnię. UG zaprasza 15 i 16 marca do Bałtyckiego Kampusu Oliwa.
Uniwersytet Gdański

Autor: Uniwersytet Gdański

Dni otwarte, organizowane przez uczelnię to wydarzenie przede wszystkim dla tegorocznych maturzystów i innych zainteresowanych studiowaniem na UG. Można wówczas odwiedzić wydziały, obejrzeć kampus, wziąć udział w warsztatach i otwartych wykładach, obserwować pokazy doświadczeń, poznać laboratoria, pracownie, aule i sale dydaktyczne. A przede wszystkim - porozmawiać z nauczycielami akademickimi i studentami. 


Dni Otwarte UG 2023. W programie m.in.:

  • bezpłatne próbne matury z j. polskiego i matematyki na poziomie podstawowym w formule matur 2015 i 2023
  • spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, podczas których dowiesz się wszystkiego co musisz wiedzieć o tegorocznych maturach z polskiego, angielskiego i matematyki,
  • prezentacje wydziałów i oferty wybranych kierunków,
  • wykłady prowadzone przez kadrę akademicką,
  • spotkania z wykładowcami i studentami,
  • przedstawienie programu ERASMUS+, czyli gdzie możesz wyjechać w ramach zagranicznej wymiany studenckiej,
  • oferta kół naukowych, sekcji sportowych oraz artystycznych

Szczegółowe informacje TUTAJ 

Dla tych, którzy chcieliby poznać uniwersytecki kampus, Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego przygotowało grę terenową „UGryź kampus”, która pomoże w znalezieniu mniej oczywistych miejsc. Z kolei Biblioteka UG zaplanowała wycieczki z przewodnikiem. W programie m.in. pokaz w Zbiorach Specjalnych, zwiedzanie introligatorni oraz unikatowa możliwość zobaczenia kapsuły będącej pokojem pracy indywidualnej.

Dni Otwarte UG - 15-16 marca w godz. 9-15, Bałtycki Kampus Oliwa, ul. Bażyńskiego 4 

Uwaga! Dni Otwarte na wydziałach Ekonomii i Zarządzania zaplanowano na 4 kwietnia, a na Wydziale Matematyki, Fizyki i  Informatyki - 20 kwietnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama