Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zachęcają do pracy w branży morskiej energetyki wiatrowej

Ponad 5000 uczniów szkół średnich i studentów oraz ponad 75 wystawców z firm i organizacji sektora morskiej energetyki wiatrowej, wyższych uczelni, instytucji samorządowych, organizacji pracodawców i nie tylko, z Polski i z zagranicy – w Gdańsku odbywają się I Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023.
I Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

W Gdańsku trwają I Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023

– Zależało nam na tym, aby młodzi ludzie podczas I Edukacyjnych Targów Kariery Edy Offshore Wind 2023 zaczęli poznawać nowe technologie i nowe ścieżki kariery zawodowej – mówił podczas otwarcia targów pomorski marszałek Mieczysław Struk. – Rynek offshore to ponad 70 tysięcy nowych miejsc pracy, a w województwie pomorskim szacuje się tę liczbę na 30 tysięcy. Potrzeba młodych ludzi, przygotowanych do nowej branży.

Wśród ponad 75 wystawców, którzy przedstawiają swoją ofertę, są: deweloperzy morskiej energetyki wiatrowej (MEW), przedstawiciele branży morskiej i przemysłu stoczniowego, centra szkoleniowe GWO, instytucje badawcze i środowiskowe, wyższe uczelnie, organizacje związane z branżą oraz wiele instytucji wspierających zarówno edukację, jak i sektor energetyczny.

Wystawcy przywieźli wiele ciekawych eksponatów, które można spotkać na stoiskach: makiety statków czy farm wiatrowych, urządzenia mechaniczne, oprogramowanie i gogle VR. Centra szkoleniowe GWO pokazały natomiast mobilne centrum szkoleniowe do pracy na wysokości. Można także zobaczyć polskie Wybrzeże, zbudowane z klocków Lego.


Są także panele dyskusyjne dla profesjonalistów, dotyczące, m.in., edukacji i przygotowania kadr dla branży offshore i do potrzeb MEW już na poziomie szkolnym.

Uczestniczący w Edu Offshore Wind 2023 uczniowie przez kilka miesięcy przygotowywali się do udziału w targach. W 58 szkołach wszystkich powiatów województwa pomorskiego odbyły się zajęcia z morskiej energetyki wiatrowej, przeprowadzono też prawie 90 warsztatów.

I Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023: 14-15 marca 2023 r., godz. 9:00-17:00, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo, Gdańsk, ul. Żaglowa 11.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama