Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Politechnika Gdańska zaprasza na Dzień Otwarty

Wycieczki po kampusie, spotkania ze studentami, Escape Lab, wykłady i zajęcia w laboratoriach – we wtorek 21 marca Politechnika Gdańska zaprasza na Ogólnopolski Dzień Otwarty. W tym roku wydarzenie odbywa się w formule hybrydowej - na kampusie PG oraz online.
Politechnika Gdańska zaprasza na Dzień Otwarty

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Politechnika Gdańska organizuje Dzień Otwarty z myślą o tych uczniach szkół średnich, którzy już zastanawiają się nad wyborem studiów. We wtorek 21 marca w godz. 9-14 na dziedzińcu przed Gmachem Głównym działać będzie politechniczne miasteczko, a w nim strefy ośmiu wydziałów PG, centrów badawczych oraz Centrum Nowoczesnej Edukacji czy Biura Karier. Będzie można porozmawiać tam z przedstawicielami poszczególnych kierunków, kół naukowych i organizacji studenckich.  

W Gmachu Głównym na dziedzińcach Jana Heweliusza i Daniela Fahrenheita przyjrzeć się będzie można działalności m.in. kół naukowych i organizacji Politechniki Gdańskiej. Z kolei Samorząd Studentów PG zaprosi na grę terenową, podczas której poznać będzie można najciekawsze zakamarki kampusu uczelni.


Astrofizyczne Koło Naukowe oraz Koło Naukowe Mechanik - PGRacing Team zabiorą uczestników do tajemniczego laboratorium. W ramach „Escape Lab” przyjdzie nam rozwiązać zagadkę szalonego profesora astrofizyki, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Uczestnicy ponadto będą mogli poznać sekrety magazynów bibliotecznych czy wziąć udział w obchodach 52. urodzin… dyskietki!

Poznaj PG wirtualnie

Formułę stacjonarną Dnia Otwartego PG z online połączy seria krótkich wykładów, przygotowanych przez reprezentantów poszczególnych wydziałów. Chętni będą mogli wziąć udział w wirtualnych wycieczkach po laboratoriach poszczególnych katedr, uczestniczyć w webinariach czy obejrzeć prezentacje wydziałów. Na wydarzenia obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić na stronie www.wirtualna.pg.edu.pl.  Po rejestracji uczestnik otrzyma wiadomość e-mail, w której znajdzie indywidualne linki, pozwalające na dołączenie do spotkań online.

Gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023

Politechnika Gdańska, jako partner Fundacji Perspektywy, po raz kolejny zaprasza podczas Dnia Otwartego przedstawicieli najlepszych szkół ponadpodstawowych na Pomorzu. Gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 rozpocznie się  o godz. 11. Uroczystość transmitowana będzie na żywo na kanale PG w serwisie YouTube.  Po uroczystości goście zasadzą na terenie kampusu kolejne tzw. drzewa  talentów - dedykowane najlepszym szkołom na Pomorzu. W tym roku uczniowie liceów i techników zasadzą platany hiszpańskie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama