Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Basen w Tczewie będzie rozbudowany. Powstanie mini aquapark

Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i rozbudowę istniejącego kompleksu basenów w Tczewie. Dotychczasowy kompleks basenów wzbogaci się o nowe skrzydło - ze zjeżdżalniami, strefą saun oraz trzema basenami (pływacki, rekreacyjny oraz brodzik). O Aquapark od dawna zabiegali mieszkańcy. Oferty można składać do 18 kwietnia.
Basen w Tczewie będzie rozbudowany. Powstanie mini aquapark

Autor: TCSiR

- Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa istniejącego basenu krytego, a także wykonanie projektu budowlanego, projektów technicznych wraz z niezbędną infrastrukturą, w tym układem drogowym, wykonanie instalacji fotowoltaicznej oraz prac budowlanych związanych z termomodernizacją istniejącego budynku Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego magistratu. - Rozbudowa i oddanie do użytku nowego basenu powinno nastąpić w taki sposób, aby  realizacja zadania nie powodowała konieczności długotrwałego wyłączenia z pracy istniejących części obiektu.

Na oferty miasto czeka do 18 kwietnia. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 40 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Dokumentacja projektowa ma zostać wykonana w oparciu o gotową już koncepcję. W ramach inwestycji powstanie, m.in.:

  • nowy basen pływacki o wym. ok. 25m x 12,5m, pow. lustra wody ok. 312,5 m kw., zlokalizowany obok istniejącego dużego basenu z przejściem łączącym istniejącą i projektowaną halę basenową. Nowy basen przystosowany będzie do rozgrywania zawodów pływackich zgodnie z obowiązującymi wymaganiami;
  • basen rekreacyjny (pow. lustra wody   ok. 322 m kw.)   ze zjeżdżalnią wodną oraz urządzeniami do rekreacji i rehabilitacji wodnej;
  • brodzik oraz wodny plac zabaw dla dzieci z różnorodnymi atrakcjami (ok. 50m kw.). 
  • do kompleksu basenów dobudowana będzie także strefa rekreacji, zaplecze sanitarne, szatnie, parking.

Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa przyznał, że miasto poszukuje jeszcze dodatkowych źródeł sfinansowania rozbudowy kompleksu basenów, m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki.


W maju 2022 roku informowaliśmy o przyznanych miastu na tę inwestycję w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych 25 mln zł. W czerwcu miasto otrzymało promesę inwestycyjną na tę kwotę. Niedawno podpisano umowę na "pełnienie funkcji inżyniera kontraktu na rozbudowę kompleksu basenowego". Firma będzie nadzorowała budowę nowego basenu od strony merytorycznej. Postępowanie wygrał Instytut Zrównoważonego Rozwoju Sp. z o.o. z Białegostoku. 

Wraz z ogłoszonym przetargiem pojawiła się realna szansa, że dobudowa nowego segmentu nie potrwa tak długo, jak sama budowa tczewskiego kompleksu basenów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama