Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Kolosy 2022 w Gdyni. [nl] To oni spełniają swoje marzenia...

Już po raz 25. Gdynia gości podróżników, żeglarzy i alpinistów oraz wszystkich miłośników szeroko rozumianej turystyki. Właśnie rozpoczęły się Kolosy 2022. Ogólnopolska impreza potrwa od piątku, 24.03 do niedzieli, 26.03 w hali Polsat Plus Arena Gdynia. Wstęp dla zainteresowanych jest wolny.
Kolosy 2022 w Gdyni. [nl] To oni spełniają swoje marzenia...

Autor: Fot. gdynia.pl

Ponad 50 prelekcji, spotkania autorskie, wystawy i oczywiście główny punkt, czyli uroczyste wręczenie Super Kolosa, którego tym razem, za całokształt dokonań otrzyma legenda polskiego himalaizmu Janusz Majer, to tylko przedstawienie w pigułce tego, co będzie się działo w ramach rozpoczynającego się właśnie 25. Ogólnopolskiego Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – Kolosy.

Oprócz wręczenia wspomnianego już Super Kolosa, przyznane zostaną też Kolosy za podróżnicze dokonania minionego roku. Otrzymają je wybitni podróżnicy, żeglarze czy alpiniści w pięciu kategoriach: Alpinizm, Eksploracja jaskiń, Podróże, Wyczyn, Żeglarstwo. Oprócz tego wręczane będą także inne nagrody i wyróżnienia, m.in. dla młodych podróżników czy za najciekawsze debiutanckie książki o tematyce podróżniczej.

- Ogólnopolskie spotkania podróżników, żeglarzy i alpinistów na stałe wrosły w krajobraz Gdyni. W tym roku mamy do czynienia z nietypowym wydarzeniem – mamy bowiem kolosalny jubileusz, czyli 25-lecie tych spotkań. Kolosy zawsze gromadzą w Gdyni prawdziwe tłumy pasjonatów eksplorowania, podróżowania, odkrywania, zmagania się z własnymi słabościami po to, aby dotrzeć w jakieś miejsce na świecie – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Na pomysł spotkania podróżników w Gdyni w 1998 wpadł Janusz Janowski. Pierwsza edycja odbyła się rok później, w hali WTC Gdynia Expo.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Festiwal Kolosy w Gdyni rozpoczęty. Ogólnopolskie święto podróżników

Wśród gości tegorocznych Kolosów będą m.in. druga i trzecia Polka na K2 Monika Witkowska oraz Dorota Rasińska-Samoćko, członkowie Beskid Expedition Team Piotr Krzyżowski i Radosław Woźniak, którzy są po wyprawie do Karakorum czy też Łukasz Dudek, który wspinał się w Tyrolu. Natomiast Mateusz Waligóra opowie wyprawie na biegun południowy. To jednak tylko niewielka część atrakcji, która czeka na gości Kolosów. O swoich wyprawach opowiedzą najlepsi z najlepszych w kraju.
 

Kolosy
(fot. Facebook | Kolosy)

Kolosy to również warsztaty: fotograficzne, medyczne i te bardzo specjalistyczne dla fanów podróżowania i przygód, a także spotkania z autorami wielu książek. Jak informują organizatorzy - miasto Gdynia i Agencja Mart, dodatkową atrakcją będzie zabytkowy samochód z wyprawy Jerzego Jelińskiego z lat 1926-1928.

- Zapraszam do Gdyni na największe podróżnicze wydarzenie w Polsce, pełne pasjonujących opowieści, relacji, warsztatów i niezwykłej atmosfery, która co roku przyciąga entuzjastów podróży z całego kraju i zagranicy, a którą tworzą sami podróżnicy, którzy czerpią z życia pełnymi garściami i mają odwagę spełniać swoje marzenia w najodleglejszych zakątkach ziemi – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Dokładny program Kolosów można znaleźć na stronie internetowej Kolosów - tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama