Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Dzieci z Chwarzna-Wiczlina w Gdyni będą chodzić do większej szkoły

Po ponad roku prac budowlanych we wtorek, 4 kwietnia uroczyście oddano do użytku nowe trzykondygnacyjne skrzydło Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni, połączone łącznikiem ze starym budynkiem. W placówce pojawiło się trzynaście dodatkowych sal dydaktycznych, a przed szkołą także miejsca do wypoczynku dla uczniów i plac zabaw z karuzelą integracyjną.
SP nr 48 w Gdyni

Autor: Zygmunt Gołąb | Facebook | Gdynia

SP nr 48 została rozbudowana. Nowy budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Rozbudowę szkoły rozpoczęto w 2022 roku. Koszt inwestycji to 12 mln złotych. W efekcie, jak podaje gdynia.pl, powstał budynek o łącznej powierzchni 1643 m2. W nim znalazło się miejsce na, m.in.:

  • 13 sal lekcyjnych, w tym jedną do nauki gotowania,
  • trzy pokoje do zajęć indywidualnych,
  • pokój nauczycielski,
  • a także szatnie i toalety.

Dzięki windzie budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Znalazła się w nim przestrzeń na dodatkową nowoczesną salę komputerową oraz dodatkowe pomieszczenia dla nauczycieli do prac terapeutyczno-specjalistycznych.

W pobliżu nowego budynku zorganizowano miejsce do wypoczynku dla uczniów:

  • stoliki,
  • siedziska
  • oraz ławki.

Na istniejącym placu zabaw wraz z bezpieczną nawierzchnią zamontowano zestaw do wspinania oraz karuzelę integracyjną, która zapewnia jednoczesne korzystanie i zabawę osobom pełnosprawnym, jak i użytkownikom na wózkach inwalidzkich.

Wokół budynku wykonano też utwardzenia piesze i pieszo-jezdne, dodatkowe miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, drogę pożarową jako przebudowę istniejącej infrastruktury drogowej, pochylnie i schody terenowe, zwiększające dostępność obiektów sportowych. Dodatkowo w pobliżu wejścia do nowego budynku pojawiła się wiata na rowery.


W uroczystości otwarcia nowego skrzydła szkoły uczestniczyli – oprócz uczniów – Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia oraz Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni. Gospodarzem spotkania był Bogdan Zajdziński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 48.

 – Jesteśmy w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic naszego miasta – mówił, cytowany przez gdynia.pl, prezydent Wojciech Szczurek. – Przybywa mieszkańców, a mieszkańcy chcą wygodnie żyć. Elementem jakości życia jest nowoczesna edukacja. Staramy się, by była ona na najwyższym poziomie, ale także, aby budynki edukacyjne odpowiadały już światowym standardom.

– Konsekwentnie rozbudowujemy gdyński system oświatowy – dodał wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz. – To już szósta placówka, która została rozbudowana, po budowie ZSO 8, rozbudowie SP 16, SP 33, ZSHG, trwających już pracach w SP 20, a przed nami kolejne.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama