Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Spore zainteresowanie wspólnym spacerem w Słupsku

Pogoda pewnie mogła być nieco lepsza, ale i tak nie odstraszyła chętnych mieszkańców, którzy wzięli udział w spacerze badawczym w Słupsku. Około pięciokilometrową trasą przemaszerowało kilkadziesiąt osób. Celem słupskich spacerów jest możliwość zapoznania się mieszkańców z planowanymi działaniami w obrębie rzeki Słupi, ale również wizyta w miejscach zwykle mało uczęszczanych.
Spore zainteresowanie wspólnym spacerem w Słupsku
Pogoda mogła być nieco lepsza, ale i tak nie odstraszyła chętnych mieszkańców, którzy wzięli udział w niedzielnym spacerze badawczym w Słupsku

Autor: fot. Rewitalizacja Słupsk

Pierwszy z dwóch zaplanowanych spacerów odbył się w niedzielę, 16 kwietnia. Spacer przebiegał od Stawku Łabędziego wzdłuż rzeki w kierunku mostu kolejowego na Słupi i miejsca stracenia czarownic, następnie wzdłuż torów i nasypu kolejowego w kierunku ul. Sportowej na tereny cenne przyrodniczo oraz przez ul. Kaszubską na cmentarz mieszkańców dawnego Ryczewa znajdujący się w Lasku Północnym. O tym miejscu zainteresowani dowiedzieli się wielu ciekawostek, dzięki opowieściom Jarosława Stencla i Piotra Sywuli, których spotkali na miejscu. Mieszkańcy mieli okazję również zobaczyć zespół budynków browaru, dom przedpogrzebowy gminy żydowskiej, Pomnik Powstańców Warszawskich i plac odbudowy baszty wraz z fragmentem muru obronnego i budynku przymurnego. Spacer zakończył się w Parku Pianistyki Polskiej.

- Dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym w spacerze badawczym, podczas którego mieliśmy okazję zapoznać się oraz porozmawiać o planowanych działaniach miasta dotyczących części miejsc i terenów, które wspólnie odwiedziliśmy – informują organizatorzy spacerów badawczych z Referatu Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Słupsku i Centrum Inicjatyw Obywatelskich.


Ale, uwaga! Kto przegapił pierwszy spacer, już w sobotę, 22 kwietnia, odbędzie się druga jego odsłona. Tym razem będzie to spacer w górę Słupi.

- Spotkamy się przy Baszcie Czarownic, a następnie przez Park Kultury i Wypoczynku przejdziemy do klinów zieleni i „alei pająka”. Następnie ścieżką wzdłuż rzeki przejdziemy do Mostu Czołgowego, a stamtąd nasypem w kierunku ul. Leśnej przejdziemy do Lasku Południowego do świerków zlokalizowanych na wysokości Parku Trendla. Następnie ścieżką prowadzącą wzdłuż polderów przejdziemy w kierunku ul. Arciszewskiego, gdzie część uczestników będzie mogła udać się na autobus, a osoby chętne będą mogły wrócić pieszo do Centrum - informują organizatorzy.

Trasa spaceru wyniesie około 5 km. Rozpocznie się o godz. 10.00. Planowany czas to ok. 4 godzin.

Jeśli frekwencja będzie wysoka i mieszkańcy będą nadal zainteresowani tego typu spotkaniami i spacerami, to jest szansa na kolejne takie wydarzenia.

- Jesteśmy także otwarci na tematy, które będą zgłaszali mieszkańcy zarówno podczas spacerów, ale też na maila [email protected], za pośrednictwem profilu Rewitalizacja Słupsk, podczas rozmów indywidualnych - dodają organizatorzy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama