Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Na Pomorzu możliwe przymrozki!

Nie ma złej pogody i za niskich temperatur, są tylko nieodpowiednie ubiory – te słowa powinny wziąć sobie do serca osoby, które majowy weekend zamierzają spędzić na Pomorzu, szczególnie nad morzem. Temperatury nie będą rozpieszczać. Jak zawsze, im dalej od wody, tym termometry powinny wskazywać wyższe wartości. Jednak o przekroczeniu 20 st. C możemy raczej pomarzyć.
Główne Miasto, Gdańsk
Zdj. ilustracyjne

Autor: źródło zdj. gdansk.pl

Nie tak to miało wyglądać. Wyjątkowo sprzyjająca majówka, dająca szanse nawet na 5-dniowy wypoczynek, miała wynagrodzić długie tygodnie zimy oraz przedłużające się przedwiośnie. Tymczasem, jak to coraz częściej bywa, pogoda postanowiła wystawić nas do wiatru. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie zapowiadają dla Pomorza noce z przymrozkami oraz temperatury w granicach 12-17 st. C. O plażowaniu nie ma mowy. Nad morzem ma być jeszcze zimniej, o co z pewnością zadba wiatr. Najcieplejszym dniem ma być wtorek, 2 maja, gdy temperatura zbliży się do 20 st. C. Tego dnia będzie szansa na krótki rękaw.

5-dniowa, szczegółowa prognoza IMGW PIB dla woj. pomorskiego:

Sobota, 29.04.2023

  • Zachmurzenie będzie małe, lokalnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C, nad morzem ok. 9°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Niedziela, 30.04.2023

  • W dzień zachmurzenie będzie małe, lokalnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C, nad morzem ok. 9°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Poniedziałek, 01.05.2023

  • Prognozowana temperatura minimalna wyniesie od 0°C do 3°C, miejscami przygruntowe przymrozki do -2°C. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C, nad morzem ok. 10°C. Wiatr słaby, zmienny, po południu południowo-wschodni.


Wtorek, 02.05.2023

  • Zachmurzenie umiarkowane, w ciągu dnia okresami duże. Miejscami przewidywane są przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Temperatura maksymalna od 16°C do 19°C, miejscami nad morzem ok. 13°C. Wiatr słaby, początkowo południowo-wschodni, następnie zmienny.


Środa, 03.05.2023

  • Zachmurzenie małe lub umiarkowane, okresami duże. W nocy nad morzem możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Temperatura maksymalna od 12°C w powiatach północnych do 17°C w powiatach południowych, nad morzem 10°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama