Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

W gdyńskiej trójce 46 absolwentów już przystąpiło do matury

46 absolwentów III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni w poniedziałek 1 maja, punktualnie o godz. 13:00, przystąpiło do pracy z arkuszem egzaminacyjnym z języka polskiego przygotowanym przez Organizację Matury Międzynarodowej, do której III LO w Gdyni należy już od 1993 roku.
W gdyńskiej trójce 46 absolwentów już przystąpiło do matury

Autor: Fot. III LO w Gdyni

Każdy ze zdających maturę IBO musi przystąpić do dwóch lub trzech egzaminów pisemnych co najmniej z sześciu przedmiotów, w tym obowiązkowo z matematyki oraz co najmniej z jednego przedmiotu z grupy tworzonej przez: chemię, fizykę i biologię. W III LO w Gdyni międzynarodowi maturzyści zdają egzaminy z takich przedmiotów jak: matematyka, filozofia, geografia, systemy środowiska, historia, fizyka, biologia, chemia, język polski, język niemiecki, język francuski, język angielski oraz sztuki wizualne. Językiem egzaminu jest język angielski. Jest to jeden z trzech wykładowych języków w szkołach IBO obok francuskiego i hiszpańskiego.

We wtorek 2 maja o godz. 8:00 kilkoro gdyńskich maturzystów międzynarodowych rozpocznie rozwiązywanie zadań w ramach egzaminu IBO z fizyki, a o godz. 13:00 tego samego dnia wszyscy tegoroczni międzynarodowi maturzyści z III LO w Gdyni będą pisać drugą część matury IBO z języka polskiego. W środę od rana zacznie się egzamin z języka angielskiego, a o godz. 13 rozpocznie się druga część matury fizyki.

W czwartek 4 maja do zdających maturę IBO dołączy 143 absolwentów zdających maturę przygotowaną i nadzorowaną przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie.

Jak podkreśla dyrektor III LO w Gdyni, Wiesław Kosakowski, przeprowadzenie dwóch rodzajów egzaminów maturalnych w tym samym czasie jest bardzo dużym wyzwaniem organizacyjnym dla dyrekcji i nauczycieli.

Sesja matury międzynarodowej-IBO w III LO w Gdyni potrwa do 18 maja i zakończy się egzaminem z biologii, zaś sesja matury krajowej-CKE zakończy się we wtorek 23 maja egzaminami z przedmiotów nauczanych dwujęzycznie (w III LO po polsku i w języku angielskim).

Łącznie w egzaminacyjnej sesji maturalnej każdy „ajbik" przystępuje obowiązkowo do 14 lub 18 egzaminów pisemnych. Arkusze egzaminacyjne rozwiązane przez zdających wysyłane są pocztą kurierską do ekspertów wskazanych przez IBO w wielu różnych regionach całej kuli ziemskiej. Wyniki egzaminów IB szkoła w Gdyni otrzyma elektronicznie z Centrum Egzaminacyjnego IBO w Cardiff w Wlk. Brytanii 5 lipca o godz. 15.30 czasu GMT (16:30 wg naszego czasu). Tak jest każdego roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama