Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lechia jest winna pieniądze piłkarzom

Piłkarze gdańskiej Lechii, a przynajmniej ich część, złożyła w klubie wezwanie do zapłaty. Klub jest im winien pieniądze.
Lechia jest winna pieniądze piłkarzom
Przyszłość Lechii nie rysuje się w jasnych kolorach

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Serwis Meczyki.pl poinformował, że klub zalega z płatnościami wobec swoich zawodników. Chodzi o luty i marzec 2023 roku. Możliwie, że do tych zaległości dojdzie także kwietniowa wypłata. Ale to nie wszystko, bo jak podaje serwis, piłkarze wciąż nie otrzymali premii za 4. miejsce w ekstraklasie i awans do II rundy eliminacji Ligi Konferencji.

Na kwietniowej konferencji prasowej prezes Lechii Ziemowit Deptuła mówił tylko o miesięcznej zwłoce wobec zawodników.

W sytuacji złożenia przez część piłkarzy wezwania do zapłaty, klub ma na uregulowanie tych zaległości dwa tygodnie. W przeciwnym razie zawodnicy będą mieli prawo złożyć wnioski o rozwiązanie umowy z winy klubu.

Przypomnijmy, że Lechia w sobotę 6 maja przegrała w Gdańsku z Zagłębiem Lubin 1:3 i straciła wszelkie szans na utrzymanie się w PKO Ekstraklasie. Grała w niej przez kolejnych 15 sezonów.

Do zakończenia rozgrywek pozostały biało-zielonym tylko trzy mecze: ze Stalą w Mielcu (14.05), Legią Warszawa w Gdańsku (20.05 i Piastem w Gliwicach (27.05).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama