Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Rozbudowa basenu w Tczewie pod znakiem zapytania. Oferty z przetargu większe niż budżet

Jedynie dwie oferty wpłynęły na przetarg na rozbudowę miejskiego basenu w Tczewie. Obie oferty znacznie przewyższają kwotę zabezpieczoną w budżecie. Adam Burczyk, wiceprezydent Tczewa stwierdził, że miasto musi jeszcze raz dokładnie przeanalizować sytuację. Nie wiadomo, czy któraś z ofert zostanie wybrana.
Rozbudowa basenu w Tczewie pod znakiem zapytania. Oferty z przetargu większe niż budżet

Autor: TCSiR

Na przetarg dotyczący budowy kompleksu basenowego w Tczewie wpłynę dwie oferty od firm z Bydgoszczy oraz Warszawy. Opiewają one na kwotę od blisko 66 mln do blisko 73 mln zł. Obie te kwoty przekraczają środki zaplanowane w budżecie miasta (45 mln zł, z czego 25 mln z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych).

- To znacznie wyższe kwoty od tych zaplanowanych w budżecie – mówi Adam Burczyk, wiceprezydent Tczewa ds. Gospodarczych. - Musimy jeszcze raz dokładnie przeanalizować nie tylko koszt tej inwestycji, ale i możliwości finansowe miasta. Na razie trudno stwierdzić, czy wybrana zostanie jedna ze zgłoszonych ofert.

Tym samym odsuwa się w czasie realizacja rozbudowy tczewskiego kompleksu basenów. Gdyby przetarg rozstrzygnięto i wybrano wykonawcę, to inwestycja miała być gotowa w ciągu 40 miesięcy od podpisania umowy.

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa istniejącego basenu krytego, a także wykonanie projektu budowlanego, projektów technicznych wraz z niezbędną infrastrukturą, w tym układem drogowym, wykonanie instalacji fotowoltaicznej oraz prac budowlanych związanych z termomodernizacją istniejącego budynku Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama