Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Uczelnie z Indii, Ugandy czy Mongolii. Za nami Międzynarodowe Targi Szkolnictwa Wyższego

Przedstawiciele ponad 20 uczelni wyższych z całego świata spotkali się w środę, w sali „Niebo Polskie”, Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku ze studentami oraz licealistami wiążącymi swoją przyszłość z nauką zagranicą. V Międzynarodowe Targi Szkolnictwa Wyższego były dobrą okazją do zapoznania się z ofertą zagranicznych szkół partnerskich Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie.
Uczelnie z Indii, Ugandy czy Mongolii. Za nami Międzynarodowe Targi Szkolnictwa Wyższego

Autor: Karol Uliczny | Zawsze Pomorze

W ramach International Week’23, Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie zorganizowała 5. edycję Międzynarodowych Targów Szkolnictwa Wyższego. Wydarzenie odbyło się 17 maja, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku i jak zawsze było okazją zapoznania się z ofertami przygotowanymi przez uczelnie zarówno z Europy, jak i egzotycznych krajów z całego świata. W sali „Niebo Polskie” można było osobiście porozmawiać z przedstawicieli Modern University for Business and Science z Libanu, Mongolian University of Life Sciences czy University of Biskra z  Algierii.

- To jedyne takie wydarzenie na Pomorzu, które angażuje instytucje szkolnictwa wyższego z tak wielu krajów – mówi Paulina Osuch, Koordynator programu Erasmus+ z ramienia Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie. - Tradycyjnie, podczas International Week’u wystawia się ok. 20-25 uczelni partnerskich PSW, które są do dyspozycji osób myślących o studiach zagranicą w ramach Erasmusa lub po prostu o wyjeździe na zagraniczną uczelnię. Z kolei dla samych uczelni, wydarzenie jest szansą do zacieśniania współpracy, do networkingu. Prezentują tu swoje osiągnięcia, możliwości oraz programy. My, jako Powiślańska Szkoła Wyższa współpracujemy z nimi w zakresie zdrowia oraz ekonomii, ale są tu uczelnie mające zupełnie inne możliwości, dlatego chętnie szukają partnerów i nawiązują współpracę. W tym roku udało się zaprosić przedstawicieli takich krajów jak Indie, Turcja, Uganda, Kirgistan, Mołdawia, Bułgaria, Armenia czy Jordania.

Poza prezentacjami swoich ofert, delegaci poszczególnych uczelni dzielili się praktycznymi informacjami jak i gdzie studiować, gdzie szukać pożytecznych wskazówek przed wyjazdem oraz informacji na temat podjęcia nauki zagranicą. Chętnie opowiadali o swoich krajach oraz… częstowali lokalnymi przysmakami. Można było poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury danego kraju oraz poznać ciekawych ludzi.

Przywiezione materiały i informatory na temat oferty edukacyjnej będą dostępne w siedzibie kwidzyńskiej uczelni.

Z kolei w piątek, 19 maja, w Gdyni odbędzie X Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Oblicza Dobrobytu” oraz V Międzynarodowa Konferencja Studentów, również organizowane przez Powiślańską Szkołę Wyższą w Kwidzynie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama