Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Podróż koleją do przeszłości

Ci, którzy pamiętają kolejowe podróże z lat 70. i 80. XX wieku, ale też ci, dla których to tylko odległa historia, będą mogli już w czerwcu wybrać się w trasę pociągiem z lokomotywą spalinową kultowej serii SU46. To wycieczki po całkowicie zapomnianych i nieczynnych liniach kolejowych Pomorza, a także województwa łódzkiego, Wielkopolski i Kujaw.
pociąg

Autor: Facebook | Turystyka Kolejowa TurKol.pl

Już w pierwszej  połowie czerwca będzie można wsiąść do pociągu pamiętającego drugą połowę XX wieku i wyruszyć -  w ramach projektu Nostalgia 2023 - na wycieczkę po Pomorzu i innych regionach kraju. Specjalne pociągi turystyczne o nazwach „Foka”, „Klif”, „Tur”, „Keja” czy „Komandor” wyjadą zarówno na uczęszczane trasy, jak i na linie całkowicie zapomniane i nieczynne w ruchu pasażerskim. Przejazdy będą uruchomione przy użyciu składu pociągu z lat 70. i 80. XX wieku z lokomotywą spalinową kultowej serii SU46. Lokomotywa SU46-029 należy do PKP Cargo.

Pierwsze wyprawy, organizowane przez Turystykę Kolejową TurKol.pl, planowane są już na piątek 9 czerwca. Tego dnia zaplanowano trzy podróże. Pociąg „Foka” wyruszy z Gdyni Głównej do Władysławowa i dalej na Hel oraz z powrotem. Krótszą podróż oferuje  pociąg „Klif”, który pojedzie z Gdyni Głównej do Gdyni Chyloni i z powrotem. Z kolei „Komandor” zaprasza na wyprawę przez Bory Tucholskie - między Bydgoszczą a  Gdynią Główną, przez Wierzchucin i Kościerzynę. Wycieczka potrwa kilka godzin.

Z kolei w sobotę, 10 czerwca chętni wyruszą pociągiem „Tur” z Gdyni Głównej przez Sopot, Gdańsk, Tczew, Starogard Gdański i Czersk do Chojnic. Dla tych, którzy nie chcą opuszczać Trójmiasta, pociąg „Keja” proponuje wycieczkę Gdyni Głównej do Gdańska i w drogę powrotną.

Wszystkie pociągi objęte są całkowitą rezerwacją miejsc, a ceny biletów zaczynają się od 49 zł. Zainteresowani mogą dokonać rezerwacji na nostalgiczną podróż na stronie turkol.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama