Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

Finał Konkursu o Laur Czerwonej Róży. Studenckie „Oskary” rozdane

Poznaliśmy laureatów Konkursu o Laur Czerwonej Róży. To - Oskar Formella z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, a tytuł najlepszego koła naukowego zdobyło Studenckie Koło Naukowe „Przyszłe Położne" z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Czerwona Róża, to prestiżowa nagroda z bogatymi tradycjami, przyznawana najlepszym studentom i kołom naukowym na Pomorzu od 1962 roku.
Finał Konkursu o Laur Czerwonej Róży. Studenckie „Oskary” rozdane

Autor: Bartosz Żukowski

Jak podkreślają w preambule organizatorzy – Stowarzyszenie Czerwona Róża - w "tradycji ruchu studenckiego zawsze starsi koledzy pomagali młodszym w kształtowaniu postaw, zainteresowań i ambicji. Pragnąc pójść tropami przekazywania wartości, z którymi życie jest bogatsze i ciekawsze, uczciwe i godne, będziemy dążyć do podtrzymania więzi międzypokoleniowej i wspierać wszelkie przejawy aktywności studentów zmierzającej do rozwoju nowych cech osobowości. Będziemy odwoływać się do tradycyjnego symbolu studenckiego środowiska gdańskiego „Czerwonej Róży"."

Warto przypomnieć, że Stowarzyszenie Czerwonej Róży dba w województwie pomorskim, a w szczególności w Trójmieście, o tradycje ruchów akademickich i poszerzanie współpracy między wszelkimi dyscyplinami naukowymi, badawczymi i artystycznymi w regionie. 21 maja w Akademii Muzycznej w Gdańsku odbyła się finałowa gala już 47. edycji prestiżowego Konkursu o Laur Czerwonej Róży, w którym startowało 9 osób z grona studenckiego. Każda z nich wcześniej została wybrana, jako najwybitniejsza osoby reprezentująca swoją uczelnię.

Samochód osobowy- nagrodę główną w konkursie wygrał Oskar Formella z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, a tytuł najlepszego koła naukowego i nagrodę w postaci grantu o wysokości 15 tys. złotych zdobyło Studenckie Koło Naukowe „Przyszłe Położne" z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

To wielkie święto wartości akademickich ale także niezwykle trudna rywalizacja. Jak podkreślała kapituła konkursowa, w tym roku poziom był bardzo wysoki i niezwykle wyrównany. Warto więc poznać nie tylko głównych laureatów, ale i osoby oraz koła, które zostały nominowane.

W kategorii Najlepszy Student zmierzyli się także:

  • Aleksander Kazak z Uniwersytetu Gdańskiego,
  • Barbara Klaudel z Politechniki Gdańskiej,
  • Julia Licbarska z Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni,
  • Bartosz Łarzewski z Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni,
  • Wojciech Nazar z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
  • Małgorzata Priebe z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku,
  • Zuzanna Przybyla z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
  • Nataniel Stefanowski z Akademii Pomorskiej w Słupsku.


W kategorii najlepszych kół naukowych o laur walczyli także: „Archikultura" z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Koło Naukowe Akordeonistów z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Koło Naukowe „Mechanik" – PGRacing Team z Politechniki Gdańskiej, Koło Naukowe Młodego Menadżera z Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Koło Naukowe Prawa Administracyjnego z Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, Naukowe Koło Badań Podwodnych „SeaQuest" z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Studenckie Koło Naukowe Fizjologii z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, Studenckie Koło Naukowe Fizjologów Zwierząt „Oxygen" z Akademii Pomorskiej w Słupsku, Studenckie Koło Naukowe Embriologów i Biotechnologów „Explantatus" z Uniwersytetu Gdańskiego.

Gospodarzem konkursu każdorazowo staje się uczelnia zwycięzcy, więc w przyszłej edycji widzimy się w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama