Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gryf kontra Gryf [nl] przy pustych trybunach

Pomorski Związek Piłki Nożnej wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec Gryfa Wejherowo, po tym jak po meczu IV ligi z Wierzycą Pelplin pobito dwóch piłkarzy gości. Sobotni mecz Gryfa z Gryfem Słupsk odbędzie się bez udziału publiczności.
Gryf kontra Gryf [nl] przy pustych trybunach
Po meczu Gryfa z Wierzycą w Wejherowie na stadion musiała musiała wjechać karetka pogotowia

Autor: Fot. Daniel Sławiński

O skandalu w Wejherowie napisaliśmy w niedzielę, 21 maja. Przypomnijmy, że po meczu, który Gryf wygrał z Wierzycą 2:0 doszło awantury z udziałem „kibiców” Gryfa i piłkarzy Wierzycy. Dwóch z nich z nich Paweł Dirda i Jakub Czochór zostało pobitych. Sprawą zajmuje się policja, a klub z Pelplina złożył do Prokuratury Rejonowej w Wejherowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

ZOBACZ Piłkarze Wierzycy Pelplin pobici po meczu 

Sprawą zajęła się także Komisja Dyscyplinarna Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i zdecydowała „wszcząć postępowanie dyscyplinarne z wnioskiem do Polskiego Związku Piłki Nożnej o zastosowanie wobec Klubu Gryf Wejherowo środka zapobiegawczego w postaci zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym”.

ZOBACZ TEŻ Gryf kontratakuje, czyli winna jest Wierzyca

Już w sobotę, 27 maja w Wejherowie dojdzie do kolejnego meczu piłkarskiej IV ligi. Tym razem na stadionie przy Wzgórzu Wolności miejscowy Gryf podejmie Gryfa Słupsk, ale ten pojedynek zostanie rozegrany przy pustych trybunach.

Informujemy że mecz z Gryfem Słupsk, ze względu na podniesieniu rangi do meczu podwyższonego ryzyka, odbędzie się bez udziału publiczności”.

Więcej światła na te decyzję rzuca fakt, że kibice Gryfa Wejherowo sympatyzują z kibicami Arki Gdynia, a Gryfa Słupsk z kibicami Lechii Gdańsk. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama