Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdańszczanie srebrnymi medalistami mistrzostw Europy

Mateusz Kwiatkowski i Adam Podralski zdobyli srebrne medale w turnieju drużynowym na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w szermierce. Trenerem floretowej reprezentacji Polski jest Radosław Glonek, klubowy szkoleniowiec Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.
Gdańszczanie srebrnymi medalistami mistrzostw Europy
Trener Radosław Glonek i jego podopieczni Mateusz Kwiatkowski i Adam Podralski

Autor: Fot. Materiały KS AZS AWFiS Gdańsk

- Rywalizacja mężczyzn w turnieju drużynowym była zwieńczeniem floretowych Mistrzostw Europy do lat 23. Wcześniej odbyły się turnieje indywidualne kobiet i mężczyzn – poinformował nas Krzysztof Gostomczyk, klubowy redaktor AZS AWFiS Gdańsk. Najpierw na planszy zaprezentowała się Amelia Olszewska, która zajęła 30. miejsce. Następnie w turnieju indywidualnym swoje umiejętności pokazali Adam Podralski i Mateusz Kwiatkowski. Floreciści Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zakończyli zawody na 15. i 16. miejscu.

Po walkach indywidualnych przyszedł czas na zmagania w drużynach. Zarówno Olszewska, jak i Kwiatkowski z Podralskim wystąpili w drużynach z orzełkiem na piersi. Polki zajęły 6. miejsce, natomiast Polacy wywalczyli srebrne medale. Bez porażki biało-czerwoni zakwalifikowali się do walki finałowej, gdzie trwał bój o zwycięstwo z Francuzami. Najpierw pokonali Brytyjczyków (45:33), a następnie Węgrów (45:40). W finale Francuzi wygrali z Polakami 45:36.

- Jestem zadowolony z Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Wiem, że mogłem więcej, ale trudno. W grupach turnieju indywidualnego powalczyłem słabo. Na szczęście wylosowałem dobrą drabinkę i udało mi się dobrze zawalczyć z niewygodnymi rywalami. Ze startu drużynowego jestem bardzo zadowolony, pomimo tego, że nie walczyłem za dużo. Cieszę się, że mogłem brać udział w takim sukcesie. Zadecydował o tym team spirit oraz silna psychika. Nie ugięliśmy się przed mocnymi rywalami – skomentował Mateusz Kwiatkowski.

Ogromny wkład w sukces polskich florecistów miał Radosław Glonek. Trener klubowy m.in. Mateusza Kwiatkowskiego pełni również rolę trenera kadry Polski we florecie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama