Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

W Gdańsku zaatakował nożem dwie osoby. Trafił do aresztu

Na 3 miesiące do aresztu trafił na razie 27-latek podejrzany o atak nożem na dwie osoby w centrum Gdańska. Ofiary napaści, do której doszło tuż przed północą we wtorek 20, czerwca, są w szpitalu, a nożownik usłyszał zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne

Autor: KWP Gdańsk

- Gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w miniony wtorek zranił nożem dwie osoby. Zatrzymany sprawca usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia. Decyzją sądu 27-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Teraz grozi mu kara nie krótsza niż 3 lata więzienia – relacjonuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

O ataku nożownika, do którego doszło w rejonie Głównego Miasta, funkcjonariusze zawiadomieni zostali we wtorek 20 czerwca 2023 r. tuż przed północą. policjanci odebrali. Początkowo zgłoszenie na temat sprawy, dotyczyło zranienia mężczyzny, jednak ostatecznie okazało się, że poszkodowana została jeszcze jedna osoba, którą również trzeba było przewieźć do lekarza.

ZOBACZ TEŻ: Dwie osoby ranne po ataku nożownika w centrum Gdańska

27-letni mężczyzna podejrzany o to, że tego wieczora to on był uzbrojonym w nóż napastnikiem, został zatrzymany tuż po zdarzeniu. Jest on obywatelem Gruzji. Na miejscu w nocy z wtorku na środę pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej i policyjny technik. Efektem ich działań były zabezpieczone ślady i dokumentacja fotograficzna.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli też dowód przestępstwa, przesłuchali świadków oraz szczegółowo sprawdzili zabezpieczony monitoring. Wczoraj 27-letni obywatel Gruzji usłyszał prokuratorskie zarzuty, które dotyczą m.in. narażenia człowieka na niebezpieczeństwo oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Także wczoraj sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego dla 27-latka i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Teraz mężczyźnie grozi kara nie krótsza niż 3 lata więzienia – zastrzega asp. sztab. Mariusz Chrzanowski.

CZYTAJ TEŻ: Za oszustwa internetowe staną przed sądem. Wyłudzili ponad 4 mln złotych!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa