Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Order Uśmiechu dla dyrektora gdańskiej szkoły. Kandydata zaproponowali uczniowie

Kamil Gajewski, dyrektor Morskiej Szkole Podstawowej im. Aleksandra Doby w Gdańsku zostanie kawalerem Orderu Uśmiechu. W październiku ub. roku dzieci z gdańskiej podstawówki napisały do Kapituły Orderu, że dyrektor m.in. zmienia się w Mikołaja, buduje budki dla jeży i domki dla owadów, skacze z nimi na boisku szkolnym i powtarza, że w szkole najważniejsi są uczniowie.
Order Uśmiechu dla dyrektora gdańskiej szkoły. Kandydata zaproponowali uczniowie

Autor: materiał prasowy

Order Uśmiechu dla dyrektora szkoły z Gdańska!

- Telefon od Kanclerza Kapituły Orderu Uśmiechu Marka Michalaka, byłego Rzecznika Praw Dziecka był dla mnie ogromnym zaskoczeniem - mówi Kamil Gajewski, dyrektor  Morskiej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Doby w Gdańsku. - Zupełnie zapomniałem, że jesienią ub. roku pojawiły się u mnie dzieci ze szkolnej świetlicy, by pokazać kolorową książeczkę, będącą wnioskiem o nadanie mi Orderu Uśmiechu. Nie do końca wierzyłem, by było to realne...

Argumenty jednak były mocne. Na zdjęciach wklejonych do wniosku dyrektor fachowo kręcił watę cukrową dla uczniów, świetnie prezentował się w cylindrze, ubranym w z okazji Dnia Dziwnych Nakryć Głowy, przynosił do szkoły własnoręcznie wykonane budki dla jeży i domki dla owadów, pozował z patronem szkoły Aleksandrem Dobą, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. We wniosku znalazły się także informacje o 50 uczniach z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, dla których szkoła stworzyła optymalne warunki do nauki i rozwoju oraz o eksperymentalnym Modelu Edukacji Włączającej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, stworzonym przez Kamila Gajewskiego w poprzedniej, kierowanej przez niego szkole - SP 69 w Gdańsku.

- Dyrektor zawsze powtarza, że w szkole najważniejsi są uczniowie! - napisały dzieci.

Dyrektor gdańskiej podstawówki nie ogranicza się do pracy pedagogicznej. W 2019 r. został Wolontariuszem Roku Fundacji Hospicyjnej,  od 2 lat pełni również funkcję przewodniczącego Rady Rodziców przy Pałacu Młodzieży w Gdańsku.

Order ostanie uroczyście wręczony Kamilowi Gajewskiemu 4 września o godzinie 8 rano w obecności uczniów. Dyrektor zapewnia, że podczas ceremonii bez skrzywienia wypije sok z cytryny.

Order Uśmiechu jest międzynarodowym odznaczeniem, przyznawanym od 55 lat za niesienie dzieciom radości. Do tej pory Order przyznano ponad 1050 razy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa