brama, Kaszubska Marszruta

Na Kaszubskiej Marszrucie przed wakacjami 2023 roku postaną brama i „stacja” dla rowerzystów

Specjalna wiata „powita” rowerzystów wjeżdżających na Kaszubską Marszrutę

Zostanie wykonana z drewna i innych ekologicznych materiałów, będzie można przy niej naprawić rower lub schować się przed deszczem. Mowa o specjalnej wiacie, która przed wakacjami 2023 roku stanie na Kaszubskiej Marszrucie. Dwie takie instalacje znajdą się też w powiecie kościerskim.
Olek
Knitter
27.12.2022 / 13:14

Tuż przy osadzie Stary Młyn na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego – między Charzykowami a Bachorzem – stanie drewniana brama, która „witać” będzie rowerzystów podróżujących Kaszubską Marszrutą, oraz zbudowana zostanie „stacja” wyposażona w podstawowy sprzęt do naprawy roweru, aby można było w trakcie podróży usunąć ewentualne usterki, z opcją napompowania kół. Będzie też miejsce do odpoczynku oraz schronienia się, np. przed deszczem.

Wiata dla rowerów powstanie na Kaszubskiej Marszrucie

– Wybrano projekt, zgodnie z którym mała architektura dopasuje się do otaczającego ją krajobrazu, wszystkie elementy mają być wykonane z drewna i innych ekologicznych materiałów – informują w chojnickim starostwie.

Rozpoczęcie budowy zaplanowano wiosną 2023 roku, aby latem brama mogła służyć mieszkańcom i turystom. Jej koszt to 258 tys. zł.

PRZECZYTAJ TEŻ: Profesjonalne Miasteczko Rowerowe powstanie w Starogardzie Gdańskim w 2023 roku

Dwie rowerowe wiaty staną też na terenie powiatu kościerskiego:

  • jedna w Wąglikowicach na szlaku rowerowym KaszebeVelo,
  • a druga w Lubaniu przy ścieżce rowerowej na trasie Nowa Karczma-Nowy Barkoczyn.

Kaszubska Marszruta. Popularne w regionie trasy rowerowe

Kaszubska Marszruta, na której stanie brama, to najpopularniejsze w regionie szlaki rowerowe, które rozciągają się po całym powiecie chojnickim. Łącznie trasy wchodzące w skład Kaszubskiej Marszruty mają około 200 km, a poszczególne liczą od 33 do 66 km. Zapaleni rowerzyści mogą, oczywiście, łączyć te szlaki.

Jadąc Kaszubską Marszrutą – oprócz walorów Zaborskiego Parku Krajobrazowego i Parku Narodowego Bory Tucholskie – można zwiedzić również kilka miejscowości, m.in. Chojnice, Swornegacie, Brusy czy Czersk.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze