wystawa „Nostalgia Za Parą” w Galerii Metropolia w Gdańsku

Gdańsk: „Nostalgia Za Parą”. Makieta kolejowa jak prawdziwa. Gratka dla małych i dużych

Stacje kolejowe, semafory świetlne i kształtowe, pociągi towarowe, osobowe, pospieszne, ekspresowe oraz specjalne, poruszające się zgodnie z przepisami i rozkładem jazdy. W Galerii Metropolia przez weekend 7-8 października można było bezpłatnie podziwiać specjalnie przygotowaną makietę kolejową w skali 1:87.
Olek
Knitter
8.10.2023 / 13:12

„Nostalgia Za Parą”. Makieta kolejowa w Galerii Metropolia

Jesienną Wystawę Makiet przygotowała grupa miłośników kolei i modelarzy kolejowych „Nostalgia Za Parą”, czyli m.in. kolekcjonerzy taboru, zbieracze pamiątek kolejowych, bibliofile, miłośnicy fotografowania i filmowania pociągów, w tym byli kolejarze z okolic Trójmiasta. Miejsce kolejnej już wystawy – Galeria Metropolia – również nie było przypadkowe, bo znajduje się ona przy stacji PKP Gdańsk-Wrzeszcz i w niej modelarze mają także swoją siedzibę.

PRZECZYTAJ TEŻ: Niezwykły dar dla Gdańska – bazylika Mariacka zbudowana z 220 tysięcy zapałek

Makietę, na której toczyło się kolejowe „życie”, można było podziwiać przez kilka godzin w sobotę oraz niedzielę, 7 i 8 października. Model w skali 1:87, jak podają członkowie grupy „Nostalgia Za Parą”, odzwierciedlał fragment prawdziwej drogi kolejowej, a pociągi: towarowe, osobowe, pospieszne, ekspresowe i specjalne, kursowały według specjalnego rozkładu jazdy, tak aby jak najbardziej przypominały te prawdziwe.

Chętni, po godzinach otwarcia wystawy, mogli wziąć udział w… Szkole Maszynistów, a więc spróbować swoich sił w prowadzeniu pociągów na makiecie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze