wystawa o Janie Pawle II w Gdańsku

„Chciałbym spojrzeć im
w oczy i spytać – dlaczego?” Piotr Duda
o sprawcach zniszczeń wystawy o Janie Pawle II

Policja oraz Komisja Krajowa NSZZ Solidarność szukają sprawców zniszczenia wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II. Są przedstawiające ich nowe zdjęcia z monitoringu. - Ja ze swojej strony chciałbym tylko spojrzeć im w oczy i spytać – dlaczego? - pisze Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ Solidarność.
Olek
Knitter
13.04.2023 / 12:58

Wystawa od 21 marca prezentowana jest przed siedzibą „S” w Gdańsku. Jak już pisaliśmy, 11 kwietnia nad ranem, bo ok. godz. 4.00, grupa ludzi zniszczyła wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II, która od 21 marca znajduje się przed budynkiem NSZZ Solidarność u zbiegu ulicy Rajskiej i Wałów Piastowskich w Gdańsku. Jak informuje Solidarność, wystawa „Ty nas obudziłeś, My Cię obronimy” przedstawia relacje Solidarności z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

Z zapisów monitoringu wynika, że zniszczeń dokonały osoby z siedmioosobowej grupy idącej zbiegiem ulic Rajskiej i Wałów Piastowskich. Sprawa została zgłoszona na policję.
- Na policję wpłynęło oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku ze zniszczeniem naszej wystawy. Przekazaliśmy zapisy monitoringu, zdjęcia oraz faktury potwierdzające wartość zniszczonego mienia. Chciałbym spotkać się z winnymi osobiście, spojrzeć im w oczy i zapytać: po co to zrobiliście? Dlaczego? – napisał w mediach społecznościowych Piotr Duda, przewodniczący Solidarności.

Policja wraz z Solidarnością szukają sprawców zniszczeń, publikując kolejne nagrania z monitoringu. Łącznie połamanych i wyrwanych zostało dziewięć plansz. Koszt jednaj planszy został wyceniony na 120 zł plus VAT.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze