Tutaj - nieopodal gdańskiego stadionu - powstanie strefa relaksu, którą mieszkańcy przegłosowali w Budżecie Obywatelskim (fot. DRMG)

Jedna oferta na budowę strefy relaksu przy stadionie w Letnicy

Plac zabaw, siłownia, przestrzeń rekreacyjna dla osób w każdym wieku - nieopodal Polsat Areny ma powstać bezpłatna strefa relaksu. Jej budowa to jedno z zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.
Anna
Merchel
4.08.2022 / 11:54

Strefa relaksu będzie znajdywać się przy Polsat Plus Arenie w Gdańsku.

- Lokalizacja inwestycji była wskazana we wniosku złożonym do głosowania w BO. Ponadto pragniemy podkreślić, że szczegóły zostały ustalone z zarządcą stadionu – informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta.

Projekt zakłada budowę przestrzeni rekreacyjnej dla dzieci, jak i dorosłych. Ma ona zaspokoić potrzeby ruchu mieszkańców i umożliwić ich interakcje.

Zadanie uwzględnia stworzenie:

  • zestawu street workout
  • placu zabaw z dostępem dla osób niepełnosprawnych
  • siłowni zewnętrznej ze strefą relaksu
  • elementów małej architektury

Za projekt odpowiada biuro PROJECT-ON, z którym Dyrekcja Rozbudowy Miasta podpisała umowę 11 maja tego roku. Koszt wykonanego przez nich projektu wynosił niecałe 10 tysięcy złotych.

14 lipca ogłoszono przetarg na wykonanie projektu. DRMG zabezpieczyło w budżecie na to zadanie 171 765 zł brutto. 29 lipca wpłynęła pierwsza, na razie jedyna, oferta podjęcia się jego wykonania, złożona przez firmę TRAKT - 183 270 zł. Jeśli oferta zostanie przyjęta, na jej realizację wykonawca będzie miał trzy miesiące. 

Firma ta odpowiada m.in. za remont Długiego Targu, zakończony w czerwcu tego roku czy dziedzińca przy wejściu głównym na teren Politechniki Gdańskiej wykonanego w 2016 r.

Jak tłumaczą w DRMG - szczegółowy zakres zadania zostanie zaprezentowany po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowo, zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Cykl realizacji wniosku jest dwuletni. Jego koniec planowany jest na grudzień tego roku.

(mat. DRMG)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze