Pierwsze człuchowskie kolumbarium jest już gotowe. W listopadzie rusza sprzedaż nisz

Kolumbarium w Człuchowie gotowe. Od listopada można zamawiać nisze

Pierwsze kolumbarium w powiecie człuchowskim jest już gotowe. W listopadzie rusza sprzedaż nisz. Cena? 3000 zł za miejsce, w którym można umieścić do czterech urn z prochami bliskich.
Olek
Knitter
31.10.2022 / 11:56

Na Cmentarzu Komunalnym w Człuchowie gotowe jest już pierwsze w powiecie kolumbarium. Posiada ono posiada 80 nisz grobowych, w których może znaleźć się nawet 320 urn (do 4 w jednej niszy). – Rosnące zainteresowanie grzebaniem prochów w kolumbarium niejako wymusiło na nas budowę takiego obiektu – przyznaje Ryszard Szybajło, burmistrz Człuchowa.

Od listopada można już zamawiać nisze w kolumbarium. Rodzina, wykupująca jedną z takich nisz, będzie miała ją na własność i w przyszłości, za dopłatą 500 zł, może tam umieścić prochy kolejnych członków rodziny. W Człuchowie koszt zakupu niszy grobowej oszacowano na 3000 zł.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wszystkich Świętych. Zmiany w ruchu przy cmentarzach i rozkładach jazdy

- Ustaliliśmy tę cenę na podstawie kosztorysu wykonania kolumbarium. Miasto nie zamierza na tym zarabiać. Po prostu podzieliliśmy te nieco ponad 230 tysięcy na 80 nisz i stąd taka cena – wyjaśnia burmistrz.

Zapisy zainteresowanych zakupem nisz grobowych przyjmować będzie Przedsiębiorstwo Komunalne w Człuchowie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze