Agnieszka Pomaska, konferencja w sprawie postów WFOŚiGW

Pomaska składa zawiadomienie do prokuratury. Na celowniku prezes WFOŚiGW
i działacz PiS

Składam dziś zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana Szymona Gajdę – zapowiedziała na konferencji prasowej w czwartek, 10 sierpnia posłanka PO Agnieszka Pomaska.
Ryszarda
Wojciechowska
10.08.2023 / 12:59

Posłanka Agnieszka Pomaska zawiadamia prokuraturę. Chodzi o posty publikowane przez WFOŚiGW

– Składam je dlatego, żeby ktoś się ocknął i zobaczył, że państwowy fundusz to nie jest prywatny folwark polityków Prawa i Sprawiedliwości. Ale także po to, żeby nikt w Polsce nie miał poczucia bezkarności, kiedy jest z partii rządzącej. Wiemy, w jakim stanie znajduje się dzisiaj prokuratura. Nadejdzie jednak dzień, kiedy będzie niezależna. I zajmie się tego typu przypadkami – mówiła Agnieszka Pomaska.

Szymon Gajda jest prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. To, jak dodała posłanka, także czynny działacz Prawa i Sprawiedliwości. Jej zdaniem, doszło do naruszenia artykułu 231 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku KK. Stanowi on, że funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia i nie dopełniając obowiązku, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.

– Istnieje uzasadnione podejrzenie jakoby Szymon Gajda, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekroczył swoje uprawnienia, wydatkując środki publiczne na prywatne posty na portalu Facebook. Wiemy o 19 postach sponsorowanych przez WFOŚiGW, promujący nie działalność instytucji, ale osobiście pana Szymona Gajdę. Zwrócę się również do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku o pełną informacje na temat tego, jakie kwoty zostały wydatkowane na te reklamy, w jakim okresie i ile tych postów było – stwierdziła Agnieszka Pomaska.

PRZECZYTAJ TEŻ: Posłanka KO Agnieszka Pomaska wygrała z kolejnym hejterem

I dalej mówiła: – Nie wiem, czy to jest w ramach kampanii wyborczej, bo nie mamy potwierdzenia, że pan Szymon Gajda będzie w tym roku kandydował do Sejmu. To są tylko przypuszczenia, chociaż częściowo potwierdzone przez media i niektórych polityków PiS, którzy twierdzą, że Szymon Gajda jest wśród kandydatów PiS do Sejmu.

Posłanka na konferencji przedstawiła kilka przykładów takiej promocji. Jednym z nich był plakat, który – jak mówiła – wygląda jak plakat wyborczy.

Szymon Gajda promuje na nim spotkanie ze znanym podróżnikiem, panem Markiem Kamińskim. Tyle że, zamiast zdjęcia podróżnika, jest na nim Szymon Gajda.

PRZECZYTAJ TEŻ: Agnieszka Pomaska wiceprzewodniczącą EPP Women

– To zawiadomienie – jak tłumaczyła posłanka – kieruję też ze względu na dobro debaty publicznej. Wzywam prokuraturę, żeby pilnie się tym zajęła, choć zdaję sobie sprawę, że efekt tego wezwania może być na razie nikły – mówiła.

Agnieszka Pomaska
posłanka PO

Wiem, że tego typu działania są niezgodne z prawem. I nie mam żadnych wątpliwości, że będą miały miejsce w różnych częściach Polski. W tego rodzaju instytucjach, które przez wiele lat funkcjonowały bez polityki i polityków, a dzisiaj zostały otwarte dla tej polityki. W spółkach i instytucjach, które powinny dbać o dobro mieszkańców, czyste powietrze i zdrową wodę. Ta polityka wkroczyła tam wielkimi krokami i zaszła tak daleko, że będzie wykorzystywana w tej kampanii wyborczej.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze